7076. Szívférgesség: a szúnyogcsípés nem csak viszket, komoly gondot is okozhat a kedvencednél!
Köhögés, fáradékonyság, fogyás – csak néhány a szívférgesség tünetei közül. Most elmondjuk, miként óvhatod meg a kutyádat ettől a veszélyes fertőzéstől!
Köhögés, fáradékonyság, fogyás – csak néhány a szívférgesség tünetei közül. Most elmondjuk, miként óvhatod meg a kutyádat ettől a veszélyes fertőzéstől!
A kiscicák ivartalanítása nemcsak a nem kívánt szaporulat megelőzése miatt fontos, hanem egészségük megőrzése és viselkedésük kiegyensúlyozottsága érdekében is.
A kutya az ember legjobb barátja – de nem minden kutyafajta illik minden családba. Különösen fontos körültekintően választani akkor, ha kisgyermek is él a háztartásban. Egyes kutyafajták temperamentuma, ereje vagy ösztönei miatt nem ideálisak a legkisebbek mellé. Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy ezek a kutyák rosszak vagy veszélyesek, csupán azt, hogy más típusú környezetre van szükségük.
A húsvéti időszakban sok család fejében megfordul, hogy élő nyulat ajándékozzon a gyerekeknek. A boltok és tenyésztők is ráerősítenek erre az illúzióra: aranyos, pelyhes kisnyuszikat kínálnak, amelyek jól mutatnak a húsvéti fotókon. Ám a valóság egészen más. Egy nyúl nem játék, nem szezonális dekoráció, hanem érző, hosszú távú felelősséget igénylő élőlény.
Ismerős a helyzet, amikor a frissen porszívózott lakásban néhány óra múlva újra megjelennek a szőrcsomók a sarkokban vagy a szőnyegen? Aki kisállattal osztja meg otthonát, pontosan tudja, milyen állandó küzdelmet jelent a folyamatosan hulló szőr eltakarítása. Legyen szó kutyáról vagy macskáról, a vedlési időszak különösen próbára teszi a türelmünket. A hagyományos porszívózás időigényes, és sokszor még a legnagyobb igyekezet mellett sem tökéletes az eredmény, ráadásul a nehezen elérhető helyekről szinte lehetetlen maradéktalanul eltávolítani a szőrszálakat.
Az elmondottak alapján sajnos még kevés az információ egy diagnózis, vagy akár csak egy differenciál diagnózis felállításához (túl sok betegség kezdődhet az említett tünetekkel: étvágytalanság, bágyadtság). Mindenképp vigye a kutyust állatorvoshoz, hogy időben segíthessen!
Akár gyulladásos, akár daganatos háttér elképzelhető. Nem kizárt a véralvadási zavar sem. Egy RTG vizsgálatra és / vagy endoszkópos vizsgálatra szükség lehet az ok kiderítésére, valamint a véralvadás vizsgálata is hasznos lehet. Javaslom keresse fel állatorvosát, hogy mihamarabb kiderüljön, mi okozza a véres váladékozást.
Miután a tüsszögés már 2 hete tart, a legjobb, ha felkeresik az állatorvosukat, mert a krónikussá váló betegségek kezelése házilagos módon nem igazán vezet eredményre, ráadásul minél később kap az állat megfelelő kezelést, annál kisebb a végleges és teljes gyógyulás esélye.
Lehet, hogy a tavasz közeledtével a szaporodási ciklushoz köthető a viselkedés. Ilyenkor az öklendezéssel, úgynevezett begytej is "érkezik", amit az egyedül tartott madárkák látványosan elkenegetnek a kalitban lévő tükrön. Természetesen lehet a tünet betegség jele is, például begyhuruté. Ez esetben állatorvos fogja antibiotikummal kezelni.
Valószínűleg vitaminhiánya van, amit a nem megfelelő táplálás okozhat. Célszerű lenne prémium minőségi kutyatáppal etetni, amely tartalmazza minden életkorban a megfelelő ásványi anyag szükségletet. Ha ez nem megoldható, akkor adjon neki kalcium és multivitamin tablettát táplálékkiegészítőként. Azonban célszerű lenne állatorvosnak is megmutatni, mert pontos diagnózist látatlanban nem tudok felállítani, ezért javaslatom is csak egy alternatíva.