7076. Macus és Szofi: itt nézheted a szerelmes gólyapár mindennapjait élőben
Macus egy röpképtelen gólya a BirdMania Madárparkban lakó gólya, akihez 2017 óta minden évben visszatér párja, Szofi. Idén sem volt ez másképp.
Macus egy röpképtelen gólya a BirdMania Madárparkban lakó gólya, akihez 2017 óta minden évben visszatér párja, Szofi. Idén sem volt ez másképp.
A gyermek és kutya közti kapcsolat sokszor életre szóló barátság kezdete. Egy jól megválasztott kutyafajta nemcsak hűséges társ lehet, hanem megtanítja a gyermeket a felelősségre, a gondoskodásra és az empátiára is. Fontos azonban, hogy olyan fajtát válasszunk, amely türelmes, barátságos, könnyen tanítható, és jól viseli a gyerekek zajos, játékos viselkedését.
Köhögés, fáradékonyság, fogyás – csak néhány a szívférgesség tünetei közül. Most elmondjuk, miként óvhatod meg a kutyádat ettől a veszélyes fertőzéstől!
A kiscicák ivartalanítása nemcsak a nem kívánt szaporulat megelőzése miatt fontos, hanem egészségük megőrzése és viselkedésük kiegyensúlyozottsága érdekében is.
A kutya az ember legjobb barátja – de nem minden kutyafajta illik minden családba. Különösen fontos körültekintően választani akkor, ha kisgyermek is él a háztartásban. Egyes kutyafajták temperamentuma, ereje vagy ösztönei miatt nem ideálisak a legkisebbek mellé. Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy ezek a kutyák rosszak vagy veszélyesek, csupán azt, hogy más típusú környezetre van szükségük.
Szabadban semmiképp nem tartanám, mert már négy éves és nincs hozzászokva a nagy hidegekhez, akár meg is fázhat, megbetegedhet. Ha mindenképp kint kell tartani, akkor is széltől, esőtől és fagytól védett kuckót kell neki csinálni! Ha megy a hasa, az komoly gond is lehet (bélgyulladás!), ezért mindenképpen állatorvoshoz kell vinni!
A rákok köztudottan ragadozó állatok, ezért így állítsuk be étrendjét is: a tubifex, illetve a vörösszúnyoglárva tökéletesen megfelel az állatok etetésére.
Én mindig a békés együttélés híve vagyok! Ha a szomszédomban ugatna egy kutya, soha nem kezdeném el azzal fenyegetni, hogy elaltattatom, stb. Ahol az emberek a természet közelében szeretnének élni, ott tudniuk kell elviselni is a természet (benne állatok (kutyák-macskák), növények) közelségét! Az elektromos nyakörv és a műtét pedig nem kulturált megoldás a problémára és könnyen kimeríti az állatkínzás fogalmát annak minden következményével! Főleg gyermekek közelségében tartóztatnám magam az ilyen gondolatoktól, hisz ők tőlünk tanulnak állat- és emberszeretetet!
A tünetek leírása nem elég precíz, így két alternatívát próbálok felállítani és megválaszolni a kérdését. A szemtünetek biztos, hogy általános betegség tünetei, ha a pupilla nem egyforma tág akkor központ idegrendszeri folyamatról van szó és ez általában súlyos, végzetes macskánál, ha csak a szemhéjakat az egyik szemén jobban összezárja az kötőhártya-gyulladásnak a jele, és ez macskánál általában a Clamydiosis tünete. Forduljon orvoshoz. Az állandó hasmenés is vírusfertőzésnek, vagy parazitózisnak és/vagy Canpylobacteriosisnak, Salmonellosisnak lehet a tünete. Igaz, hogy ez utóbbiak esetében inkább a vissza-visszatérő hasmenés a gyakori. Ha mindezt kizárták, még ott van a takarmány intolerancia jelensége, amit diétás tápokkal lehet kezelni. Szóval ezért szép ez a szakma. Csak ennyi betegségből legalább választhatunk. Röviden: SÜRGŐSEN VIGYE ÁLLATORVOSHOZ!!!
A myxomatosis vírus okozta betegség. A vírust különféle ízeltlábúak, főként szúnyogfélék terjesztik. A fertőzött ízeltlábúak zöldtakarmánnyal is bekerülhetnek a szúnyoghálóval védett ólakba. Az egyes állományokon belül bolhák és szúrólegyek is terjeszthetik, ezért a betegség télen is előfordulhat. (A bolhák legalább 3 hónapig vírushordozók lehetnek.) A betegség lappangási ideje 7-10 nap. A fogékony nyulakban többnyire megduzzadnak a fülek, a szemhéjak és az orr bőre, nyálkás-gennyes kötőhártyagyulladás és orrhurut alakul ki. Később az egész fejet ödémás duzzanatok burkolják, ún. "oroszlánfej" mutatkozik, a füleket a hatalmas kocsonyás duzzanatok lehúzzák. A végbélnyílás, a nemi szervek nyílásai környékén, esetleg a test egyéb területein is hasonló, kocsonyás duzzanatok jelenhetnek meg. Előfordulhat az ún. noduláris/csomós alak is, amikor az előbb felsorolt helyeken csak kisebb, tömöttebb duzzanatok figyelhetők meg. Néha a megbetegedett nyulaknál csupán kötőhártyagyulladást, orrfolyást és tüsszögést figyelhetünk meg. A Magyarországon használt vakcina 3 hónapnál idősebb nyulakban legalább 1 évig tartó védettséget ad. A vakcinát csak állatorvos adhatja be.