7106. Hogyan éljük túl, ha kutyánk tinédzser korba lép?
Nyolc hónaposan kilép a kölyökkorból, és kezdődik a tinédzserkorszak – pár egyszerű lépéssel újra kézben tarthatod a helyzetet, és élvezheted a közös időt!
Nyolc hónaposan kilép a kölyökkorból, és kezdődik a tinédzserkorszak – pár egyszerű lépéssel újra kézben tarthatod a helyzetet, és élvezheted a közös időt!
A kutya viselkedését a genetika és a környezet együtt alakítja. Az öröklött hajlamok és a korai szocializáció teszik őket egyedivé.
Mindkét kis terrier élénk és bájos, de méretükben, szőrzetükben és természetükben is eltérnek. Megmutatjuk a főbb különbségeket, hogy könnyen eldönthesd, melyik illik hozzád a leginkább!
A kölyökkutya éjszakai sírása a kennelben gyakori gond. Megmutatjuk, mi áll a háttérben, és lépésről lépésre bemutatjuk a nyugodt éjszaka titkát.
A ketrectanítás kulcsfontosságú a kiskutyád biztonságához és nyugalmához. Ezek a tippek segítenek, hogy kedvenced örömmel fogadja új pihenőhelyét.
Ebben az életkorban és fajtában valóban nem lenne meglepő a szívelégtelenség miatti pangás a tüdőben, de azért más okok is szerepet játszhatnak az állapotának alakulásában. Ezt azonban csak alapos vizsgálatokkal lehet kideríteni (pl. mellkasröntgen, szív ultrahang vizsgálat), ezek nélkül sötétben tapogatózás minden kezelés. A megoldás tehát az, hogy keressenek egy olyan rendelőt, ahol ezeket a vizsgálatokat el tudják végezni, és a leletek birtokában pontosabb gyógykezelési tervet tudnak előírni. (A kutyának minden bizonnyal élete végéig folyamataosan gyógyszert kell szednie!)
Ki kellene vizsgálni Kedvencét, hogy szív (billentyű/izom) vagy tüdőeredetű (tumor/gyulladás/légcső-collapsus) problémával állunk szemben. Azaz: szükség van egy EKG-ra, szívultrahangra és egy tüdő(légcső)röntgenre. Szerintem nézesse meg egy olyan kollegával, akinek mindhárom vizsgálatra megvan a lehetősége, és már látott ilyen esetet...
Van esély rá, a biológiában semmi sem lehetetlen, de kevés. A vemhesség tényét minél hamarabb ellenőriztetni kell, amennyiben nem vemhes a kutya, a következő tüzelésnél pontos ovulációdiagnosztikát javaslok, ennek alapján fedeztetést.
A legtöbb kutya nem tudja rendesen megemészteni a tejcukrot, azaz a laktózt, ez hasmenés formájában nyilvánul meg. Ezért inkább ne adj neki tejet. Adhatsz viszont neki savanyított tejtermékeket, tehát pl. kefírt, natúr joghurtot. Ezeket akár fel is higíthatod vízzel, így olyan lesz, mintha tej lenne. Próbáld ki a kutyatápot is egy kis kefírrel vagy joghurttal leöntve, szeretni fogja a kutyád!
Ezek nem egymással összefüggő tünetek, így nem lehet tudni, hogy mi a baj.