7106. Hogyan éljük túl, ha kutyánk tinédzser korba lép?
Nyolc hónaposan kilép a kölyökkorból, és kezdődik a tinédzserkorszak – pár egyszerű lépéssel újra kézben tarthatod a helyzetet, és élvezheted a közös időt!
Nyolc hónaposan kilép a kölyökkorból, és kezdődik a tinédzserkorszak – pár egyszerű lépéssel újra kézben tarthatod a helyzetet, és élvezheted a közös időt!
A kutya viselkedését a genetika és a környezet együtt alakítja. Az öröklött hajlamok és a korai szocializáció teszik őket egyedivé.
Mindkét kis terrier élénk és bájos, de méretükben, szőrzetükben és természetükben is eltérnek. Megmutatjuk a főbb különbségeket, hogy könnyen eldönthesd, melyik illik hozzád a leginkább!
A kölyökkutya éjszakai sírása a kennelben gyakori gond. Megmutatjuk, mi áll a háttérben, és lépésről lépésre bemutatjuk a nyugodt éjszaka titkát.
A ketrectanítás kulcsfontosságú a kiskutyád biztonságához és nyugalmához. Ezek a tippek segítenek, hogy kedvenced örömmel fogadja új pihenőhelyét.
A kutya ezt azért csinálja, mert túlzott a szexuális dominanciája, vagy a domináns magatartásformák közül csak vagy főként ezt tudja érvényesíteni. (Feltehetőleg el van kényeztetve, és soha nem lett megbüntetve vagy más módon jelezve számára, hogy ez ´nemkívánatos viselkedés´ !) Megoldási lehetőségek: • ivartalanítás • az általános dominancia visszaszorítása • a szexuális dominancia elleni tréning • rangsorbeállítás Végül egy kérdés: miért hagyta ezt a viselkedését a kutyának már kb. 2 éve ?
Igen, az ivadékok színezete pedig változó lehet, a szülők genotípusától függően.
A karmosbékák fogságban viszonylag könnyen etethetők. Legtöbbször szinte mindent megesznek, amit találnak. Gyakori eleségek a következők: vörös szúnyoglárva, tubifex, kishalak, tücsök, viaszmoly lárva, lisztkukac, légy, stb. Az eleséget, lehetőség szerint, élő állapotban célszerű felkínálni. Érdemes inkább többször kevesebbet adni nekik, mintsem egyszerre nagy mennyiséget. Fontos figyelmet fordítani az eleségállat megfelelő méretére, valamint a békák vitamin és ásványi anyag ellátásra is!
A hányást egy ilyen idős kutyánál rendkívül sok minden okozhatja, ezért azt javaslom, hogy mielőbb keresse fel állatorvosát és ne bocsátkozzunk találgatásokba. Kellemes Ünnepeket Kívánok!
Valószínű, hogy a madárka a kora miatt került ilyen legyengült állapotba. Ivóvizébe "B" vitamint kellene oldani, ez némileg felerősítheti. Érdemes lenne Baytril, vagy más hasonló széles spektrumú antibiotikumos oldattal itatni. Külön "C" vitamin kiegészítésre nincs szükségük a papagájoknak, mivel azt képesek a szervezetükben szintetizálni. Ha váladékos megfázásos tüneteket nem mutat, akkor nem kísérleteznék Aspirinnel (főként, mivel nem tudom, miként reagálna a papagáj szervezete a szalicilre)