7106. Hogyan éljük túl, ha kutyánk tinédzser korba lép?
Nyolc hónaposan kilép a kölyökkorból, és kezdődik a tinédzserkorszak – pár egyszerű lépéssel újra kézben tarthatod a helyzetet, és élvezheted a közös időt!
Nyolc hónaposan kilép a kölyökkorból, és kezdődik a tinédzserkorszak – pár egyszerű lépéssel újra kézben tarthatod a helyzetet, és élvezheted a közös időt!
A kutya viselkedését a genetika és a környezet együtt alakítja. Az öröklött hajlamok és a korai szocializáció teszik őket egyedivé.
Mindkét kis terrier élénk és bájos, de méretükben, szőrzetükben és természetükben is eltérnek. Megmutatjuk a főbb különbségeket, hogy könnyen eldönthesd, melyik illik hozzád a leginkább!
A kölyökkutya éjszakai sírása a kennelben gyakori gond. Megmutatjuk, mi áll a háttérben, és lépésről lépésre bemutatjuk a nyugodt éjszaka titkát.
A ketrectanítás kulcsfontosságú a kiskutyád biztonságához és nyugalmához. Ezek a tippek segítenek, hogy kedvenced örömmel fogadja új pihenőhelyét.
A cseppfertőzéssel terjedő betegségeket "cipőtalpon" is hazahurcolhatjuk, ezért az un. kombinált oltást ajánlott lehet beadatni a cicának. Amennyiben esély van arra, hogy a cica a lakást elhagyja (nyaralás, földszinti lakásból szökés stb) javasolt veszettség ellen is oltani. Az oltások gyakorisága viszont nem függ a macska tartózkodási helyétől. Az élősködők elleni védekezésre is ez utóbbi vonatkozik.
A 4 hónapos tojó még fióka, így a hím nem párjelöltnek tekint, hanem betolkodónak a revírjébe. Érdemes lenne új kalitkába összeszoktatni, vagy külön ketrecben egymás mellett tartani arra az időre, míg kölcsönösen nem keresik egymás társaságát.
T. Kérdező! Nem tudom mi az a " kelti" macska. Hipoallergén a táp lehet, pld. Üdvözlettel:dr.s.r.
Lehetőség szerint ne kapjon penészes takarmányt. Okozhat légúti megbetegédeseket, szaporodási problémákat, kólikát, por károsíthatja a tüdót, teljesítményromláshoz, rossz kondícióhoz vezethet vagy az orri részen megjelenő szemölcsszerű kinövésekhez.
Kérdésére csak azt tudom válaszolni, hogy az ilyen makacs esetekkel kell felkeresni specialistákat, akik talán a szokásos állatorvosi lehetőségeken túl tudnak segíteni a diagnózis pontos felállításában, és az eredményesebb kezelésben. Jelen esetben azt ajánlom, keressenek egy bőrgyógyászati szakrendelést, bőrgyógyászattal régebben foglalkozó állatorvost, és neki mutassák meg a kutyát. Ilyen rendeléseket ma már sokfelé lehet találni az országban, de azért általában szükséges némi utazás, szállítás.