7106. Hogyan éljük túl, ha kutyánk tinédzser korba lép?
Nyolc hónaposan kilép a kölyökkorból, és kezdődik a tinédzserkorszak – pár egyszerű lépéssel újra kézben tarthatod a helyzetet, és élvezheted a közös időt!
Nyolc hónaposan kilép a kölyökkorból, és kezdődik a tinédzserkorszak – pár egyszerű lépéssel újra kézben tarthatod a helyzetet, és élvezheted a közös időt!
A kutya viselkedését a genetika és a környezet együtt alakítja. Az öröklött hajlamok és a korai szocializáció teszik őket egyedivé.
Mindkét kis terrier élénk és bájos, de méretükben, szőrzetükben és természetükben is eltérnek. Megmutatjuk a főbb különbségeket, hogy könnyen eldönthesd, melyik illik hozzád a leginkább!
A kölyökkutya éjszakai sírása a kennelben gyakori gond. Megmutatjuk, mi áll a háttérben, és lépésről lépésre bemutatjuk a nyugodt éjszaka titkát.
A ketrectanítás kulcsfontosságú a kiskutyád biztonságához és nyugalmához. Ezek a tippek segítenek, hogy kedvenced örömmel fogadja új pihenőhelyét.
Kedves Kérdező! Bizonyára elvitte már állatorvoshoz az új jövevényt, aki - többek közt - segített megállapítani a korát...
Sem az egésznapos alvás, sem a tátott csőrrel való légzés nem utal egészséges madárra. Javaslom állatorvos felkeresését, vagy elhízottak a madarak, vagy egy antibiotikumos kezelés lesz szükséges.
A bakoknak pároztatás után erőteljesebb bak szaguk lesz. A területüket is igyekszenek minden lehető módszerrel megjelölni. A nyulakra jellemző, hogy bogyó halmokkal jelzik a terület határát. Ez a viselkedés, amint a hormonok újra lecsillapodnak háttérbe szorul és "újra a régi" lesz. A hígabb széklet nem lehet hogy esetlegesen a "lágy bélsár", amit a nyuszik vitamin pótlás céljából megesznek? Érdemes a széna adagot növelni és pár napig (1-2) csak jó minőségű szénát kínálni neki. A továbbiakban is a megfelelő bélműködés érdekében érdemes hetente egy "széna napot" beiktatni, amikor az állat szénán kívül mást nem kap. Lehet cseresznye, alma ágat betenni a nyuszinak. A diót semmi képpen sem javaslom.
A kérdések sokasága és a kórelőzmény kuszasága miatt mindenképpen személyes konzultációt javasolnék és alapos fizikális vizsgálatot.
Én nem ajánlanám, hogy a ketrec a papagáj kalitka alatt legyen. Légzőszervi megbetegedést is okozhat a nyuszinak a folyamatosan ráhulló szennyezőanyagok. Vannak olyan betegségek amiket akár az ember, akár a nyuszi elkaphat a madártól, de ha rendszeresen viszik (évente) kivizsgálásra a papagájt ez elkerülhető. Így egy helységben nyugodtan lehet a két állat.