7111. Hogyan szoktassuk kennelhez a kölyökkutyát?
A ketrectanítás kulcsfontosságú a kiskutyád biztonságához és nyugalmához. Ezek a tippek segítenek, hogy kedvenced örömmel fogadja új pihenőhelyét.
A ketrectanítás kulcsfontosságú a kiskutyád biztonságához és nyugalmához. Ezek a tippek segítenek, hogy kedvenced örömmel fogadja új pihenőhelyét.
Hogyan dolgozza fel a kutyád agya a hanghordozást és a szavak jelentését? Új fMRI-vizsgálatok mutatják meg, hogyan hallgatnak minket négylábú barátaink.
Egyéves kutyust fogadtok örökbe? Cikkünkben megtudod, hogyan készítsd fel a gyerekeket a kutya simogatására és játékaira egyszerű, gyerekbarát módszerekkel a családi harmónia érdekében.
Egy jól kialakított, árnyékos homokozó megőrzi a kert szépségét, és kielégíti a kutya természetes túrási ösztönét.
Megmutatjuk, hogyan avatkozhatsz be egy kutyaverekedésnél anélkül, hogy te vagy a kutyád súlyosan megsérülnétek. Kövesd a lépésről-lépésre leírt, gyors és hatékony módszereket minden helyzetben.
Házilagos megoldás lehet paraffin fecskendezése a kloákába és masszírozás. Ha 24 óra alatt nem vezet eredményre, úgy tanácsos állatorvost felkeresni.
A magam részéről sem a szőlőt, sem a hagymát nem ajánlom. Ezeken kívül sok-sok olyan élelmiszer van, ami a kutyáknak is megfelel. Ajánlom figyelmébe Dr. Fodor Kinga: Mit egyen a kutyám című könyvét. Önmagában az, hogy a kutya mit enne szívesen, nem mérvadó. A csokoládét is szeretik, pedig nem tudják lebontani a teobromint... azaz mérgezést okozhat náluk.
Az aranyhalaknál ez egy elég jellemző tulajdonság :). Ha azon kívül, hogy hosszú normálisnak tűnik, akkor minden rendben van. Az aranyhalak anyagcseréje igen erőteljes, ezért is fontos az erős vízszűrés és a minél nagyobb akváriumok tartásukhoz (a közhiedelemmel ellentétben, ami azon alapszik, hogy egyébként igen ellenálló hal, tehát a rossz körülményeket is képes egyes esetekben meglehetősen sokáig elviselni).
Ritkán fordul elő hüllők esetében epilepszia. A vér kalciumszintjének csökkenésekor viszont gyakran alakulhatnak ki különböző mértékű izomremnegések. A "rángatózások" hátterében leginkább kalcium és D-vitamin hiány szokott szerepelni, amit legtöbbször a helytelen táplálás okoz. Javaslom mindenképp mutassa meg hozzáértő állatorvosnak a teknőst a probléma orvoslása érdekében.
A legtöbb szuka élete végéig tüzel, tehát ez nem szűnik meg ez bizonyos kor elérésével.