7116. Hogyan válassz és nevelj kiskutyát?
A kiskutya kiválasztása és nevelése életre szóló döntés. Találd meg az egyensúlyt szív és ész között.
A kiskutya kiválasztása és nevelése életre szóló döntés. Találd meg az egyensúlyt szív és ész között.
Otthon is lefoglalhatod a kutyád figyelmét ezekkel az interaktív játékokkal. Így boldogabb, okosabb és nyugodtabb lesz, miközben elűzöd az unalmat.
Az új kutatás szerint a Linköpingi Egyetem kutatói szőrminta-vizsgálattal kimutatták, hogy a kutyák stresszszintje szorosan tükrözi a gazdák hosszú távú feszültségét.
A túl heves játék nemcsak zajos, de veszélyes is. Tudd meg, mikor lép át a kutyád a határon, és hogyan segíthetsz neki lelassulni.
A szeparációs szorongás komoly stresszt okozhat a kutyádnak. Ebben az útmutatóban megmutatjuk, hogyan segít a fokozatos szoktatás és a türelem a nyugodt mindennapok visszaállításában.
Ez egy viselkedési probléma. Így hívja fel magára a figyelmet. Az a baj, hogy általában minél jobban leszidja, annál jobban erősödik ez a viselkedés. Meg kell próbálni cicát távoltartó spray-vel befújni a helyeket, ahova odapiszkít. Végső esetben ki kell zárni az ilyen szobákból.
Ez attól függ, mit eszik. Jobbféle (húsalapú) táp etetésekor általában egyszer. Vacakabb, olcsóbb, növényi alapú fehérjét tartalmazó táp etetésekor akár 3-4 szer is lehet, mivel ezek a tápok rengeteg emészthetetlen anyagot tartalmaznak. Ezért kell belőlük sokat adni és ezért olyan olcsók.
Erről a képről nem tudjuk egyértelműen eldönteni, hogy milyen fajta. A fejét például oldalról is jó lenne látni... Tényleg jó lenne elvinni doktorhoz, a nagy hasa és az esetleges fajtameghatározás miatt is!
Szerintem ez teljesen normális. Csak álmodik ilyenkor, pl. olyat, hogy üldöz egy egeret és közben őt üldözi egy bulldog. Mint a Tom & Jerryben! Aggodalomra semmi ok!
Akár asztmás is lehet, de egyéb légúti probléma is okozhat ilyet és más szervek betegségeinek is LEHET(!!!) a következménye. Ja és persze egyszer-egyszer az is előfordulhat, hogy beszippant vagy korábban beszippantott valamit, és attól "röfög". Szóval mindenképp el kellene vinni egy állatorvoshoz a "kis bohócot"...