7116. Hogyan válassz és nevelj kiskutyát?
A kiskutya kiválasztása és nevelése életre szóló döntés. Találd meg az egyensúlyt szív és ész között.
A kiskutya kiválasztása és nevelése életre szóló döntés. Találd meg az egyensúlyt szív és ész között.
Otthon is lefoglalhatod a kutyád figyelmét ezekkel az interaktív játékokkal. Így boldogabb, okosabb és nyugodtabb lesz, miközben elűzöd az unalmat.
Az új kutatás szerint a Linköpingi Egyetem kutatói szőrminta-vizsgálattal kimutatták, hogy a kutyák stresszszintje szorosan tükrözi a gazdák hosszú távú feszültségét.
A túl heves játék nemcsak zajos, de veszélyes is. Tudd meg, mikor lép át a kutyád a határon, és hogyan segíthetsz neki lelassulni.
A szeparációs szorongás komoly stresszt okozhat a kutyádnak. Ebben az útmutatóban megmutatjuk, hogyan segít a fokozatos szoktatás és a türelem a nyugodt mindennapok visszaállításában.
Több cikkünkben is foglalkoztunk már a témával és Dr. Háziállat rovatunkban is több megválaszolt kérdésünk van erről a témáról. Nem kell megválnod a cicádtól. Olvasd el alábbi cikkeinket.
A vedlés megterheli a szervezetet, ilyenkor könnyebben felborulhat a baktérium flóra egyensúlya, a káros baktériumok túlsúlyba kerülhetnek. Mivel ilyenkor egy szélesspektrumú antibiotikum kezelés a leghatékonyabb megoldás és ezek a gyógyszerek többségükben vénykötelesek, mindenképp ajánlott az állatorvos felkeresése.
A kis mennyiségű élesztő nem, hogy nem árt, hanem kifejezetten hasznos a kutyáknak. Nagyon jó B-vitamin forrás, jót tesz a szőrnek, bőrnek. Ilyen mennyiségtől egészen biztosan nem lesz semi baja.
Csak az ijedelemtől ilyen tünetek biztosan nem alakulnak ki. Azt, hogy mi lehet a gond, csak a cica és főleg a szája alapos vizsgálata után lehet megmondani. Sürgősen vigyék állatorvoshoz!
Olvasd el a kiskutyák oltásairól szóló cikkünket!