7116. Hogyan válassz és nevelj kiskutyát?
A kiskutya kiválasztása és nevelése életre szóló döntés. Találd meg az egyensúlyt szív és ész között.
A kiskutya kiválasztása és nevelése életre szóló döntés. Találd meg az egyensúlyt szív és ész között.
Otthon is lefoglalhatod a kutyád figyelmét ezekkel az interaktív játékokkal. Így boldogabb, okosabb és nyugodtabb lesz, miközben elűzöd az unalmat.
Az új kutatás szerint a Linköpingi Egyetem kutatói szőrminta-vizsgálattal kimutatták, hogy a kutyák stresszszintje szorosan tükrözi a gazdák hosszú távú feszültségét.
A túl heves játék nemcsak zajos, de veszélyes is. Tudd meg, mikor lép át a kutyád a határon, és hogyan segíthetsz neki lelassulni.
A szeparációs szorongás komoly stresszt okozhat a kutyádnak. Ebben az útmutatóban megmutatjuk, hogyan segít a fokozatos szoktatás és a türelem a nyugodt mindennapok visszaállításában.
Nem hiszem, hogy hatalmi harc lenne. Hívjon állatorvost, bár szerintem rendelői kivizsgálást (ultrahangos, vérlabor) igénylő eset...
A fülét mindenképpen rendben kell tartani. Érdemes megnézetni, mert ha be is gyulladt a télen, akkor az rámehet a középfülére, ami viszont egyensúlyproblémát okozhat. Ennek első tünete, hogy az állat folyamatosan valamelyik oldalra tartja a fejét. Ha ilyen problémája nincs csak megsüketül szegény, az korral járhat, azzal sok mindent nem lehet tenni. Én mindenképpen kitakaríttatnám, mert a lógó lapát fül könnyen gyullad, fertőződik, főleg mivel nehezen szellőzik. Ha a hallása nem is javul tőle (de reménykedjünk, hogy igen), legalább más kellemetlenségeket megúsztok vele.
Vannak nehezebben barátkozó tengerimalacok. De bárhogy is legyen, a megszelídítés kulcsa midig a végtelen türelem. Ha elrohannak, amikor ki szeretnénk venni őket, kicsit várjunk még ezzel. A ketrecben simogassuk csak őket, várjuk meg, amíg magunktól jönnek oda hozzánk. A legszebb példa a Kisherceg és a Róka esete. Minden nap egy lépéssel közelebb. Kitartást és sok sikert kívánok!
Igen, lehet a közelgő szülés előjele. Bizonyára a magzatok mozgása kelt a malackában kellemetlen érzést.
Nagyon sok minden okozhatja a szőr kikopását. Gomba, atka, allergia (bolhára, kullancsra, táplálékra). Az sem mindegy, hogy viszket-e, vagy sem az a terület. (Sokat segítene, ha lenne róla kép) Én azt javaslom mindenképpen vidd el állatorvoshoz. Mert nem a tünetet kell kezelni hanem az okát! Az sem mindegy hogy a bőre egyszerűen csak kicsit korpás vagy nagyon és még viszket is. Lehet belső oka is (hormonális, vagy allergia, stb..) Ha csak éppen-éppen korpás az lehet attól, hogy régen volt fürdetve vagy épp túl gyakran és kiszáradt a hámrétege. Ha csak erről van szó akkor korpa ellen fürdessétek meg, de csak jól felhígított samponnal. Utána használjatok valamilyen balzsamot vagy hidratálót, esetleg szőr kondicionálót. Nem ártana neki egy kis immunerősítő sem. Sőt ha hihetünk a népi szokásoknak, akkor egy kis nyers tojás és főtt csirkefej is segít. És ne feledd mutasd meg egy állatdokinak, ő többet tud mondani, ha látja is a kuytusod baját!