7121. Tanítsd meg kutyádnak a varázslatos „érintést”
A „touch” trükk könnyen elsajátítható, mégis rengeteg helyzetben segít a sétától a félelmek leküzdéséig, ezért érdemes lépésről lépésre megtanulni.
A „touch” trükk könnyen elsajátítható, mégis rengeteg helyzetben segít a sétától a félelmek leküzdéséig, ezért érdemes lépésről lépésre megtanulni.
A szeparációs szorongás komoly stresszt okozhat a kutyádnak. Ebben az útmutatóban megmutatjuk, hogyan segít a fokozatos szoktatás és a türelem a nyugodt mindennapok visszaállításában.
Öt vidám feladat az apporttól az agilityig, otthonra és szabadba, amelyek erősítik a köztetek lévő kapcsolatot
A kölyökkutyák 4–12 hetes koruk között a legfogékonyabbak az új ingerekre. Ez az időszak alapozza meg a magabiztos, kiegyensúlyozott felnőttkort.
A magas, dallamos hang felkelti a kutyád figyelmét és erősíti a kapcsolatot közöttetek.
Kedves Gazdi! Előfordulhat, hogy álvemhes. Mihamarabb el kellene vinni állatorvoshoz kivizsgálásra, gyógyszeres kezelésre lesz szükség, hosszú távon pedig az ivartalanítás a megoldás. Cikkeink az álvemhességről: 3 mód az álvemhes kutyánk gyógyítására Félrevezető ösztönök – álvemhesség Hogyan kezelhető az álvemhes kutya?
Kedves Gazdi! Ez nagyon általános kérdés, ez függ a kutyától (mekkora a kutyus , milyen a szeme állapota stb), illetve természetesen állatorvosi rendelőnként is változhat az ára. Érdemes lenne több helyen is megkérdezni, de látatlanban sehol nem fog árajánmlatot kapni.
Kedves olvasó! Több ok is lehetséges, egészen biztosat vizsgálat után lehetne mondani. Ha van lehetősége orvoshoz vinni, akkor sokat lehetne előrelépni a biztos diagnózis felé. Enélkül egy széles hatás spektrumú antibiotikumos kezelést javasolnék. Mivel antibiotikumról van szó ezért a kiíráshoz állatorvoshoz kell fordulni, mivel csak recept ellenében tudják majd odaadni a szert állatpatikában
Szerintem a legegyszerűbb megoldás, ha újra meglátogatják a doktornőt, ugyanis ő látta milyen volt a sérülés... Ahogyan leírta, az valószínűleg normális gyógyulási folyamat, de azért megnyugtatóbb lenne, ha szavatott szem is látja...
Kedves gazdi! Előfordulhat, hogy idegrendszeri problémáról van szó (ha biztosan nem bolhás vagy férges a cica). El kellene vinni állatorvoshoz, hogy pontos diagnózist kapjanak.