7121. Tanítsd meg kutyádnak a varázslatos „érintést”
A „touch” trükk könnyen elsajátítható, mégis rengeteg helyzetben segít a sétától a félelmek leküzdéséig, ezért érdemes lépésről lépésre megtanulni.
A „touch” trükk könnyen elsajátítható, mégis rengeteg helyzetben segít a sétától a félelmek leküzdéséig, ezért érdemes lépésről lépésre megtanulni.
A szeparációs szorongás komoly stresszt okozhat a kutyádnak. Ebben az útmutatóban megmutatjuk, hogyan segít a fokozatos szoktatás és a türelem a nyugodt mindennapok visszaállításában.
Öt vidám feladat az apporttól az agilityig, otthonra és szabadba, amelyek erősítik a köztetek lévő kapcsolatot
A kölyökkutyák 4–12 hetes koruk között a legfogékonyabbak az új ingerekre. Ez az időszak alapozza meg a magabiztos, kiegyensúlyozott felnőttkort.
A magas, dallamos hang felkelti a kutyád figyelmét és erősíti a kapcsolatot közöttetek.
Mikor volt a műtét? Amúgy egészséges? "A szervi baja nincs" mi alapján mondható ki? Mi történt a műtét utáni időszakban? Esetleg postoperációs :) "elkényeztetésre" gondolok! Hajlamosak rá nagyon!
Minden elismerésem, hogy befogadták a cicust, mindig örömmel hallok ilyen történeteket :). Az "orrdudort" látni kellene, hogy érdemben hozzá tudjak szólni. De a macska-AIDS-szel (FIV) kapcsolatban biztosan állítható, hogy semmilyen körülmények között nem fertőző emberre, emiatt nyugodtam aludhat a cica a feje mellett. Gondolom, a negyedévenkénti féreghajtást azért betartják!
Talán csak annyit lehetne tenni, hogy a kedvenc homijait (játékok, etetőtál, fekhely, pléd, fotel, stb.) nem dobják ki a költözéskor, így azok az új helyen is ismerősek lesznek neki. Egyébként kezdeti izgalom és elbújkálás után hamar megszokják az új helyet, hiszen előbb-utóbb rádöbbennek, hogy a kajaellátás változatlan maradt! :)
A kutyus "túlérzékenysége" miatt azt javaslom, hogy - egy állatorvos közbeiktatásával, aki nyugtatót ad neki - keressen fel szakembert, aki géppel megszabadítja a problémás résztől.
Remélem, hogy mókusodat állatkereskedésből vásároltad. Amennyiben a kis állatod nem találkozhatott egyéb vadon élő állatokkal, úgy nem is fertőződhetett a veszettség vírusával. A veszettség csak harapás útján vagy fertőzött nyál sebbe történő jutásával terjedő betegség. Ha vadon befogott állatról van szó, úgy potenciálisan veszettség szempontjából aggályos lehet, mivel nem zárható ki az esetleges fertőzöttség. A harapott sebek egyébként mindig fertőzött sebnek számítanak, mivel a harapás során bejutot kórokozók el tudnak szaporodni a sebben és sebfertőzést idézhetnek elő. A harapás potenciális veszélye a tetanus nevezetű betegség kialakulása, ezért azt javaslom, hogy keresd fel a háziorvosodat, aki eldönti, hogy szükség van-e a sebed kezelésére, illetve a tetanus elleni vakcina beadására.