7121. Tanítsd meg kutyádnak a varázslatos „érintést”
A „touch” trükk könnyen elsajátítható, mégis rengeteg helyzetben segít a sétától a félelmek leküzdéséig, ezért érdemes lépésről lépésre megtanulni.
A „touch” trükk könnyen elsajátítható, mégis rengeteg helyzetben segít a sétától a félelmek leküzdéséig, ezért érdemes lépésről lépésre megtanulni.
A szeparációs szorongás komoly stresszt okozhat a kutyádnak. Ebben az útmutatóban megmutatjuk, hogyan segít a fokozatos szoktatás és a türelem a nyugodt mindennapok visszaállításában.
Öt vidám feladat az apporttól az agilityig, otthonra és szabadba, amelyek erősítik a köztetek lévő kapcsolatot
A kölyökkutyák 4–12 hetes koruk között a legfogékonyabbak az új ingerekre. Ez az időszak alapozza meg a magabiztos, kiegyensúlyozott felnőttkort.
A magas, dallamos hang felkelti a kutyád figyelmét és erősíti a kapcsolatot közöttetek.
Hát... 4 hetesen ultrahanggal biztosan megállapítható a vemhesség. A kiskutyák száma körülbelül megállapítható. A kutyák hasa csak a kb. 63 napos vemhesség utolsó harmadában szokott nőni. Az emlők duzzadásának oka pedig lehet akár álvemhesség is. Ilyenkor sokkal feltűnőbb viselkedésváltozások történnek: pl. nyugtalan, hisztis, játékokat gyűjt be...
Komoly orvosi feladat, mikor mérlegeljük a kockázatokat, előnyöket stb. egy műtéttel kapcsolatban. A mérlegelés sok összetevőn alapul: pl. kor, elhízás, laborvizsgálatok, betegségek, maga a megoldandó probléma milyensége, súlyossága. Ez csak személyesen lehet elvégezni, az állatot egészben és élőben kell látni. Így felelőtlenség lenne bármit is írnom.
Mindenképp vissza kell vinni az állatorvoshoz. Az nem normális, hogy egy kutya minden reggel hány!
Mindenképp meg kell kérdezni, hogy az utastérben szállítható-e a cica. Én csak így vinném a macskámat. Ehhez szükség lesz egy macskaszállítóra! Ha lehet, abból néha ki kell venni ölbe, de lehet, hogy ezt nem engednék. Víz mindenképp legyen neki, időnként megkínálva. Eledel nem szükséges. Ha hisztis, ijedős, félős típus, akkor be kell szerezni macskáknak való nyugtató készítményeket (állatpatika!).
Mindenképpen meg kellene őt vizsgáltatni állatorvossal, mert sok orvosi oka lehet a leírt viselkedésnek!