7121. Tanítsd meg kutyádnak a varázslatos „érintést”
A „touch” trükk könnyen elsajátítható, mégis rengeteg helyzetben segít a sétától a félelmek leküzdéséig, ezért érdemes lépésről lépésre megtanulni.
A „touch” trükk könnyen elsajátítható, mégis rengeteg helyzetben segít a sétától a félelmek leküzdéséig, ezért érdemes lépésről lépésre megtanulni.
A szeparációs szorongás komoly stresszt okozhat a kutyádnak. Ebben az útmutatóban megmutatjuk, hogyan segít a fokozatos szoktatás és a türelem a nyugodt mindennapok visszaállításában.
Öt vidám feladat az apporttól az agilityig, otthonra és szabadba, amelyek erősítik a köztetek lévő kapcsolatot
A kölyökkutyák 4–12 hetes koruk között a legfogékonyabbak az új ingerekre. Ez az időszak alapozza meg a magabiztos, kiegyensúlyozott felnőttkort.
A magas, dallamos hang felkelti a kutyád figyelmét és erősíti a kapcsolatot közöttetek.
Nézzen utána, hogy az Ön által említett bab nem mérgező-e. Ha nem az, akkor minden további nélkül felfuttathatja a kalitkára.
Ez szinte mindig a táp típusától függ. Valószínűleg olyan a tápja, ami sok gázképződéssel jár. Meg lehetne próbálni egy másik tápot.
Vajon hány éves a kutyus? Lakásban lakik? Igazából jó lenne látni ezt a kihullatott állapotot. Lehet, hogy csak így vedlik? Minera cseppeken kívül még szőr- és bőrtápláló vitaminokat javasolnék és egy állatorvosi vizitet, szükség esetén akár vérvizsgálatokat. (Egyébként lehet, hogy fura és csúnya ilyenkor a kutyus, de nagyon nem aggódnék...)
Kutyáknál legtöbbször nem lehet konkrétan megmondani egy prosztataprobléma okát. Sokszor még embernél sem. Sajnos ez a betegség elég macerás, nehezen kezelhető. Én is a Peponen kapszulát szoktam javasolni és ezen kívül még van néhány homeopátiás jellegű humán készítmény is. Biztos, hogy több idő kell, amíg javulás jelentkezik. Szerintem menjenek vissza a dokihoz megbeszélni a dolgokat.
Szerintem teljesen jó ötlet! Nálunk is így történt, csak a mama mellett megmaradt mind a két kölyke! :)