7121. Tanítsd meg kutyádnak a varázslatos „érintést”
A „touch” trükk könnyen elsajátítható, mégis rengeteg helyzetben segít a sétától a félelmek leküzdéséig, ezért érdemes lépésről lépésre megtanulni.
A „touch” trükk könnyen elsajátítható, mégis rengeteg helyzetben segít a sétától a félelmek leküzdéséig, ezért érdemes lépésről lépésre megtanulni.
A szeparációs szorongás komoly stresszt okozhat a kutyádnak. Ebben az útmutatóban megmutatjuk, hogyan segít a fokozatos szoktatás és a türelem a nyugodt mindennapok visszaállításában.
Öt vidám feladat az apporttól az agilityig, otthonra és szabadba, amelyek erősítik a köztetek lévő kapcsolatot
A kölyökkutyák 4–12 hetes koruk között a legfogékonyabbak az új ingerekre. Ez az időszak alapozza meg a magabiztos, kiegyensúlyozott felnőttkort.
A magas, dallamos hang felkelti a kutyád figyelmét és erősíti a kapcsolatot közöttetek.
Ha a gyereke szaruhártyája sérülne, akkor is otthon barkácsolná meg? És ha emiatt megvakul? A nekünk kiszolgáltatott állatokért (is) felelősséggel tartozunk. Manapság már büntetőjogi felelősséggel is. Irány az állatorvos.
A tél közeledtével gyakran csökken a fogságban tartott hüllők (így a teknősök is) étvágya. Ebben első sorban a hőmérséklet csökkenése, illetve a nappalok hosszának rövidülése játszik fő szerepet. Alacsony hőmérséklet következtében csökken a teknősök szervezetének működése és így kevesebbet is esznek. Érdemes ilyenkor az akvárium vízének hőmérsékletét emelni (pl. akváriumfűtő), valamint a napfény hiányát lámpával pótolni. Ha ennek ellenére nincsen változás az étvágyában érdemes egy hozzáértő állatorvost felkeresni, nincs-e valamilyen betegség a háttérben.
A cica szemét nézesse meg állatorvossal, mert látatlanban nem tudom, nincs-e szaruhártya sérülése? Ebben az esetben nem mindegy, milyen szemcseppet javasolunk a gyógykezeléshez. A másik probléma kiküszöbölésére javaslom, hogy vegyen a cicáknak fedeles macskavécét, akkor nem sikerül mellé a "produkció".
Többféle probléma okozhatja. Ezek közül első helyen a táplálékallergiát említeném. Egy alapos állatorvosi kivizsgálásra lenne szükség.
Egy alapos kivizsgálást javasolok, ami a labor vérvizsgálatot is magába foglalja hiszen a leírt tünetet a gyomor megbetegedésén kívül más szervek /pl.máj,vese/ elváltozása is előidézheti.