7126. Nálatok ki a falkavezér?
Úgy tűnik, a kutyád diktálja a tempót? Megcáfoljuk a dominancia mítoszt, és megmutatjuk, hogyan építhetsz vele erős köteléket.
Úgy tűnik, a kutyád diktálja a tempót? Megcáfoljuk a dominancia mítoszt, és megmutatjuk, hogyan építhetsz vele erős köteléket.
A kutyád tekintetének több oka lehet: a szeretettől a figyelemkérésen át egészen a figyelmeztetésig. Tudd meg, mit üzen neked, és hogyan reagálj helyesen, hogy a kapcsolat erősödjön.
A kutyád minden lépésedet figyeli? Fedezd fel az okokat, és találd meg az egyensúlyt a ragaszkodás és az önállóság között.
Hogyan ismerd fel, hogy a kutyád élvezi-e a közös futkározást a kutyafuttatóban, és mikor érdemes közbelépned a félreértések vagy viták elkerülése érdekében?
Elképzelted már, hogy kutyád önállóan olvassa a feliratokat? Dr. Bonnie Bergin módszerével nemcsak szavakat, hanem jelkép-alapú utasításokat is elsajátít, és ezzel bővíti helyzetfelismerését.
Kedves Gazdi! Azonnal rohanni a kutyával az állatorvoshoz!!! Kutya mérgezéseinek tünetei és kezelése >>
A szem kezelésére Oftaquix nevű szemcseppet kellene használni, legalább 10 nap tetran, vagy enrofloxacin alapanyagú antibiotikumos itatás mellett. A szemhéj alatti gyulladt gócot a kezelés megkezdésekor el kell távolítani.
Tüzelés alatt lezuhanyozva lehet fürdetni, de a hüvelyébe ne jusson víz.
A napi kettő nagyon kevés!! Lefekvés előtt kellene minimum még egy, akár rövidke is ürítésre... Egy állatorvosi vizsgálattal leellenőriztetni: vese, húgyvezeték, cukorbetegség !? Amennyiben minden O.K. - mert a szervi eredetű okok kizártak, akkor lehet a problémát viselkedéstechnikai szempontból kezelni. - fontos lenne eldönteni, hogy un. ´jelölő vizelés´ vagy valóban a húgyhólyag ingere ? - az esti/délutáni etetés időpontját előbbre vinni, vagy hogy este ne legyen a kutya szomjas (különösen száraz táp etetése esetén !) - néhány napig kb 23 h is levinni, majd fokozatosan előbbre hozn az időpontot 21 h ig - ugyan csak néhány napig kora reggel 5 h - 6 h is kivinni (ha nincs éjszakai bevizelés) majd ezt az időpontot is fokozatosan későbbre helyezni.
A képen látható madárka, a "francia vedlés" elnevezésű tollképződési problémán eshetett át fióka korában, aminek következtében nem alakult ki a teljes szárnytollazat.