7126. Miért követ a kutyám mindenhová?
A kutyád minden lépésedet figyeli? Fedezd fel az okokat, és találd meg az egyensúlyt a ragaszkodás és az önállóság között.
A kutyád minden lépésedet figyeli? Fedezd fel az okokat, és találd meg az egyensúlyt a ragaszkodás és az önállóság között.
Hogyan ismerd fel, hogy a kutyád élvezi-e a közös futkározást a kutyafuttatóban, és mikor érdemes közbelépned a félreértések vagy viták elkerülése érdekében?
Elképzelted már, hogy kutyád önállóan olvassa a feliratokat? Dr. Bonnie Bergin módszerével nemcsak szavakat, hanem jelkép-alapú utasításokat is elsajátít, és ezzel bővíti helyzetfelismerését.
A szobatisztaságra szoktatás kitartást igényel. Néhány egyszerű lépéssel gyors eredményt érhetsz el. Ismerd meg a három tipikus helyzetet!
A testbeszédből könnyen megállapíthatod, hogy a kutyád agresszív-e vagy csak megijed
Én valóban nem javaslom idős szukáknak a gyógyszeres fogamzásgátlást, mert sokkal nagyobb a méhgyulladás vagy/és emlődaganat kialakulásának az esélye. Ma már kitűnő altatószerek vannak, biztonsággal lehet idős állatot is altatógéppel altatni, és inkább megoperálom egészségesen 10 éves korban, mint betegen 12-13 éves korában.
14 évesen már nagyon nagy megterhelés, hogy ennyiszer ellik és ellett. Én biztos ivartalaníttatnám, mert teljesen ki fog merülni a szervezete! A hányásnak sok oka lehet, a sok szőr lenyelésétől a vesebetegségig egy csomó dolog okozhatja. Szóval ezzel érdemes állatorvoshoz elmenni. Nem hiszem, hogy féltékeny lenne, egyszerűen csak zavarja, "sok" már egy 14 éves macskának az állandó zaklatás. De remélhetőleg a kicsi hamar lenyugszik és békén hagyja anyját!
A büdös szájszagot legtöbbször ínygyulladás okozza, aminek hátterében sokszor vírusfertőzés áll. Mindenképpen el kellene vinni állatorvoshoz!
Meg lehet próbálkozni a "tente cica, tente" varázsszavakkal, hátha sikerül. Bár erre kevés esélyt látok! :) És sajnos jó módszer sincs az esti altatásra. A cicák (szerencsére) ilyenek, ezért szeretjük őket. Meg kell tanulni együtt élni velük. (Vagy zárhatóvá kellene tenni az ajtót és hangszigetelni...)
Nekünk még nem volt szfinx cicánk, így nem volt alkalmunk segédkezni egy ilyen fajtájú egyed szülésénél. Így azt javaslom, hogy konzultáljon a tenyésztővel, és ha problémát észlel, kérjen állatorvosi segítséget.