7126. Nálatok ki a falkavezér?
Úgy tűnik, a kutyád diktálja a tempót? Megcáfoljuk a dominancia mítoszt, és megmutatjuk, hogyan építhetsz vele erős köteléket.
Úgy tűnik, a kutyád diktálja a tempót? Megcáfoljuk a dominancia mítoszt, és megmutatjuk, hogyan építhetsz vele erős köteléket.
A kutyád tekintetének több oka lehet: a szeretettől a figyelemkérésen át egészen a figyelmeztetésig. Tudd meg, mit üzen neked, és hogyan reagálj helyesen, hogy a kapcsolat erősödjön.
A kutyád minden lépésedet figyeli? Fedezd fel az okokat, és találd meg az egyensúlyt a ragaszkodás és az önállóság között.
Hogyan ismerd fel, hogy a kutyád élvezi-e a közös futkározást a kutyafuttatóban, és mikor érdemes közbelépned a félreértések vagy viták elkerülése érdekében?
Elképzelted már, hogy kutyád önállóan olvassa a feliratokat? Dr. Bonnie Bergin módszerével nemcsak szavakat, hanem jelkép-alapú utasításokat is elsajátít, és ezzel bővíti helyzetfelismerését.
Az európai baglyok minden fajtája szigorú természetvédelmi védelem alatt áll. Vagyis otthon nem tarthatók. Léteznek olyan, általában kuvik méretű, vagy még kisebb egzotikus bagolyfélék, melyeket a nyugati országokban díszmadárként tartanak, de ezek megvásárlása előtt érdemes a természetvédelmi hatóságoknál megérdeklődni, hogy az adott fajta itthon nem szerepel-e tilalmi listán.
Minél előbb tessék felkeresni egy állatorvost, ahol alapos vizsgálattal eldönthető, hogy mi a baj, és annak megfelelő kezelést kaphat. Sajnos látatlanban erről az esetről nem lehet véleményt mondani
Nem egyértelmű, hogy mire gondol "teleltetés" alatt. Az egyik lehetséges megoldás, hogy a teknős télen, a nyári körülményeket utánozó akvaterráriumba kerül és itt vészeli át a rossz időt. A másik lehetőség, hogy szó szerint telelésbe kezd, és az alacsony hő mérsékleten pihen a teknős tavaszig (hibernáció). Mindkettőnek előnyei és hátrányai is vannak. Az interneten illetve számos szakkönyvben is számos információt találni a megfelelő tartástechnológiáról illetve a teleltetésről.
Kétféle módon teleltethetők királyteknősök. Az egyik valójában nem számít telelésnek, ilyenkor a hűvös idő beállta előtt kell a teknősöket a lakásba bevinni és ott egy akváriumban a nyáron ideális körülményeket megteremteni (megfelelő hőmérséklet, mozgási lehetőség, megvilágítás, táplálék, stb.). A másik lehetőség, ha teknőst szó szerint teleltetjük. Ilyenkor sokkal alacsonyabb hőmérsékleten (kb. 5-10 fok, de a pontos érték az adott fajtól függ), sekély vízben, nyugodt helyen telel a teknős pár hónapot. Teleltetés előtt érdemes pár napot koplaltani a teknőst, valamint a telelés során rendszeresen ellenőrizni kell őket. Nagyon fontos azonban, hogy csak teljesen egészséges teknősöket szabad teleltetni. Beteg, legyengült állatok esetén nagy a veszélye, hogy a teknős tavasszal nem ébred fel. Ilyenkor a korábban említett, nyári körülményeket kell számukra biztosítani, megfelelő ellátás mellett.
A kacagógerlék egészen kis helyen is képesek már költeni, de javaslom, hogy legalább 0,8-1méter hosszú, 0,5méter széles és 0,6méter magasnál kisebb kalitba ne tegye őket. A kis ketrecben törik a tollazatuk és a mozgáshiány miatt rövidül a várható élettartamuk is.