7126. Miért követ a kutyám mindenhová?
A kutyád minden lépésedet figyeli? Fedezd fel az okokat, és találd meg az egyensúlyt a ragaszkodás és az önállóság között.
A kutyád minden lépésedet figyeli? Fedezd fel az okokat, és találd meg az egyensúlyt a ragaszkodás és az önállóság között.
Hogyan ismerd fel, hogy a kutyád élvezi-e a közös futkározást a kutyafuttatóban, és mikor érdemes közbelépned a félreértések vagy viták elkerülése érdekében?
A szobatisztaságra szoktatás kitartást igényel. Néhány egyszerű lépéssel gyors eredményt érhetsz el. Ismerd meg a három tipikus helyzetet!
A testbeszédből könnyen megállapíthatod, hogy a kutyád agresszív-e vagy csak megijed
A kutyák finom mozdulatokkal fejezik ki igényeiket. Ismerd meg a 19 leggyakoribb testi jelzést és mindennapi jelentésüket.
Az ékszerteknősök természetes viselkedése hogy a hímek tavasszal/nyáron a párzási időben nagyon aktívak és ősszel a telelés közeledtével pedig ,, belassulnak,,. Ezen ,,idomítással,, nem nagyon lehet változtatni.
Sajnos részletes és alapos vizsgálatok nélkül nem igen lehet véleményezni ezt a problémát. Valószínűleg van valamilyen ok, ami miatt a hám (bőrképletek) érzékenyebbek, sérülékenyebbek a szokásosnál. Ennek még akár a veseelégtelenséggel is lehet összefüggése, de ezt csak meglelő vizsgálatok után lehet kimondani. Mindenképpen azt tanácsolom, forduljanak állatorvoshoz, mégpedig minél előbb.
Az esetleges szeparációs félelem elkerülésére a legfontosabb, hogy fokozatosan legyen a kutya szoktatva, nevelve, tanítva. Speciális tréninget csinálni, át mehetek Balatonalmádiból, ha igényli. Abban az esetben, ha valóban jelentkezik a probléma több lehetőség együttes használatával van lehetőség a kutya egyedülmaradási félelmét csökkenteni. Megoldási lehetőségek: • fajnak megfelelő tartási körülmények • szellemi és fizikai igények kielégítése • tanítás, szoktatás • terület leszűkítése • interaktív kutyajáték • étel eldugása • Bach-virág terápia • deszenzibilizáló tréning
Az első cél az legyen, hogy mégis állatorvos elé kerüljön a cica. Ha ez nem oldható meg, a szemeit rendszeresen (naponta többször) tisztogatni kell, a váladékot kitörölni, a szem környékét megtisztogatni. Ennél többet viszont helyben nem valószínű, hogy tenni lehet.
A "franciavedlés" a fészket elhagyó fiatal madarakon jelentkezik. A fertőzésen átesett idősebb példányokon sokszor meg sem látszik a betegség nyoma. Ha mégis, akkor rendezetlen, hiányos tollazat formájában. A leírtak alapján a hullámos nem beteg, csak vedlésben van. Megkönnyíti a vedlést, ha több vitamint, ásványianyagot és fehérjét kap, mint a nyugalmi időszakban való szükséglete.