7131. Így kezeld a kutyád tárgyvédő viselkedését
Kutyád értékes játékaira, csontjára vagy akár a zoknidra is vicsorog? Ez a cikk segít megérteni a tárgyvédő viselkedést, és lépésről lépésre bemutatja, hogyan kezeld.
Kutyád értékes játékaira, csontjára vagy akár a zoknidra is vicsorog? Ez a cikk segít megérteni a tárgyvédő viselkedést, és lépésről lépésre bemutatja, hogyan kezeld.
A kiskutya első hete döntő. Itt teszed le az egészség, a szocializáció és a nevelés alapjait. Így lesz hosszú távon öröm és harmónia köztetek.
Az állandó ugatás nem csak zajos, de stresszt is okoz neked és a kutyádnak. Fedezd fel a hatékony módszereket a nyugodtabb mindennapokhoz!
Fedezd fel Mikkel Becker kutyakiképző szakértő tíz hatékony módszerét, amellyel boldogabbá és kiegyensúlyozottabbá teheted a kutyád mindennapjait, és erősítheted a köztetek lévő kötődést.
A félénk kutyák gyakran rejtett jeleket adnak. Megmutatom, hogyan ismerd fel a félelmüket. Így könnyebben segíthetsz nekik legyőzni az aggodalmaikat.
Ha Önt idézve az anyakutya "rohan vissza hozzájuk", nagy baj nem lehet az ösztönökkel és, ha a picik nem nyafognak állandóan, a tejtermeléssel sem. Leginkább nyugalomra, jó táplálékra és megfelelő mennyiségű folyadékra (vízre) van szüksége. Amennyiben nem agresszív a kölykökkel, (márpedig erre nem utal semmi) nyugodtan magára hagyhatja a kis "családot". Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Amennyiben valóban mechanikai sérülés okozta a sebet, felesleges atka ellenes szert alkalmazni. Antiszeptikus kenőcs vagy csepp is elegendő. (De ne penicillin típusú antibiotikumot tartalmazzon.) A futókereket cseréljék le.
Olvasd el a témában írt cikkeinket, linkeket lásd lejjebb!
Első lépésben vigye el állatorvoshoz és nézesse meg a veséjét – nincs-e fölfázva a kutya, nincsenek-e vizelettartási problémái. Amennyiben orvosi indok nincs a vizelésre, akkor valószínűleg ez az úgynevezett örömvizelés – amikor is a kutya egy alárendelt pózban maga alá vizel. Sajnos nincs arra garancia, hogy ez a magatartás megváltozna. Annyit érdemes megpróbálni, hogy amikor hazamegy a munkából, amikor felkel az ágyból, akkor egy ideig nem foglalkozik az ebbel, mintha ott sem lenne a kutya. Pl. amikor hazamegy, előbb tegye le a táskáját, kabátját, menjen el a fürdőszobába kezet mosni stb stb. Amikor ezzel végzett, hívja magához a kutyát, simogassa, szeretgesse meg, játsszon vele egy kicsit, aztán amikor Ön úgy dönt, hogy most elég volt, akkor ezt jelezze a kutyának és fejezze be a játékot. Ezzel a kondicionált viselkedést meg lehet törni és talán újra lehet kondicionálni.
Ez egy bőrgyulladás, valószínűleg allergiás eredetű. Szerintem mutassa meg állatorvosnak. Jó lenne tudni az okát.