7131. Így kezeld a kutyád tárgyvédő viselkedését
Kutyád értékes játékaira, csontjára vagy akár a zoknidra is vicsorog? Ez a cikk segít megérteni a tárgyvédő viselkedést, és lépésről lépésre bemutatja, hogyan kezeld.
Kutyád értékes játékaira, csontjára vagy akár a zoknidra is vicsorog? Ez a cikk segít megérteni a tárgyvédő viselkedést, és lépésről lépésre bemutatja, hogyan kezeld.
A kiskutya első hete döntő. Itt teszed le az egészség, a szocializáció és a nevelés alapjait. Így lesz hosszú távon öröm és harmónia köztetek.
Az állandó ugatás nem csak zajos, de stresszt is okoz neked és a kutyádnak. Fedezd fel a hatékony módszereket a nyugodtabb mindennapokhoz!
Fedezd fel Mikkel Becker kutyakiképző szakértő tíz hatékony módszerét, amellyel boldogabbá és kiegyensúlyozottabbá teheted a kutyád mindennapjait, és erősítheted a köztetek lévő kötődést.
A félénk kutyák gyakran rejtett jeleket adnak. Megmutatom, hogyan ismerd fel a félelmüket. Így könnyebben segíthetsz nekik legyőzni az aggodalmaikat.
Természetesen vannak a 2 , 3 … vagy több kutyával való közös élet kialakításának szabályai, szempontjai és szoktatási tréninglehetőségei. Azonban ezek abban az esetben, ha két azonos nemű és korú (4-5 éven belül) kan kerül össze nem nyújthatnak 100 %-os garanciát a két kutya szexuális- és rangsor harcaiból eredő konfliktusok megoldására. Javaslom, legalább az egyik kutya ivartalanítását.
Ezek a tünetek arra utalnak, hogy a kutyája sajnos beteg lett. Várható, hogy rövidesen egyéb tünetek is jelentkeznek majd (leginkább hányásra, hasmenésre lehet számítani). Mindenképpen mutassák meg még ma állatorvosnak!
Ha azóta nincs javulás, feltétlen keressen fel egy állatorvos kollégát! "Vakbélgyulladásuk", mint nekünk embereknek, egyébként nincs...
Kedves Állatbarát! Véleményem szerint egy teljes kivizsgálással megállapítható lenne a pontos diagnózis. A tünetek alapján, ha esetleg a probléma súlyos, és az állat elaltatása indokolt, akkor is a tulajdonos dönt a kutyus sorsáról, így természetesen hazavihetik, de felesleges szenvedést és fájdalmat nem szabad okozni az állatnak. Ha szerencséjük van, akkor csak kisebb bajról lehet szó, és nem kell elaltatásra gondolni. Üdvözlettel: dr. Varga József
Első számú oka lehet, hogy a közelben élő másik (ellenkező nemű) kutyákkal akar kapcsolatba kerülni, és a sikertelenség csalódottságát ilyen módon vezeti le. További okok lehetnek: - napközben valószínűleg nem mozog és nem foglalkoznak vele eleget, ezért az éjszakai - ingerszegény - időszakban ezzel a pótcselekvéssel köti le magát - nem tartja megfelelőnek az éjszakai pihenőhelyét - az esti etetést követően még játszani, rágni akar és nincs mivel/mit - esti órákban vagy az esti etetést követően nem viszik el sétálni, játszani. Olvass tovább! Hogyan neveljük a kölyökkutyánkat? Így hat a gügyögés a felnőtt kutyákra