7131. Így kezeld a kutyád tárgyvédő viselkedését
Kutyád értékes játékaira, csontjára vagy akár a zoknidra is vicsorog? Ez a cikk segít megérteni a tárgyvédő viselkedést, és lépésről lépésre bemutatja, hogyan kezeld.
Kutyád értékes játékaira, csontjára vagy akár a zoknidra is vicsorog? Ez a cikk segít megérteni a tárgyvédő viselkedést, és lépésről lépésre bemutatja, hogyan kezeld.
A kiskutya első hete döntő. Itt teszed le az egészség, a szocializáció és a nevelés alapjait. Így lesz hosszú távon öröm és harmónia köztetek.
Az állandó ugatás nem csak zajos, de stresszt is okoz neked és a kutyádnak. Fedezd fel a hatékony módszereket a nyugodtabb mindennapokhoz!
Fedezd fel Mikkel Becker kutyakiképző szakértő tíz hatékony módszerét, amellyel boldogabbá és kiegyensúlyozottabbá teheted a kutyád mindennapjait, és erősítheted a köztetek lévő kötődést.
A félénk kutyák gyakran rejtett jeleket adnak. Megmutatom, hogyan ismerd fel a félelmüket. Így könnyebben segíthetsz nekik legyőzni az aggodalmaikat.
Az idősebb kutyát is kb. ugyanazzal a módszerrel lehet szobatisztaságra nevelni mint a kölyök kutyát. Néha könnyebben kivitelezhető, de ez nem szabály! Az ivartalanításnak abból a szempontból van jelentősége, hogy így hajlamosabb az un. ´jelölő vizelés´ re. Az ivartalanítással ez jelentősen enyhíthető. A rongálásra hajlamos viselkedés ellen összetett módszerekkel lehet tréningezni.
Meg lehet próbálni nagyobb helyen tartani a teknősöket. Ha még egy teknőst betennének, attól biztosan nem múlna el az agresszivitása. A fajkülönbség nem szokott ilyet okozni. A hímek szoktak agresszívek lenni, de ilyen fiatal korban ez ritka. Ha semmi sem segít, az agresszív teknőst külön kell tartani, mert valóban okozhat akár súlyos sérülést is a többi teknősnek.
Nagyobb az esélye, hogy ismét a teraszon fészkeljenek, ha hagyja a régi fészket a helyén. Ha jól látom, a képeken egy házi rozsdafarkú tojó, illetve csimotái vannak. A fajta beazonosítás hímek esetén egyértelműbb, mivel a kerti rozsdafarkú hím mell színezete rozsdavörös, míg a házi rozsdafarkúé fekete, az idősebb példányok szárnyán jól látható fehér folt van.
Közvetlen egymás mellet nem javasolt tartani a teknőst és a macskát, egy lakásban azonban megférnek. Ha lehetséges, felügyelet nélkül nem szabad egy helyiségben hagyni őket. Legfontosabb szempont, hogy a macska sehogyan se férjen a teknőshöz. Mindenképp le kell fedni az akváriumot, vagy egyéb módon "macskabiztossá" kell tenni, ellenkező esetben a macska esetleg elkaphatja a teknőst. Szerencsétlen esetben előfordulhat, hogy a macska jelenléte folyamatos stresszt okoz a teknős számára. Ilyenkor a teljes elkülönítés, esetleg az akvárium letakarása a megoldás.
Javaslom, hogy vigyék állatorvoshoz a kutyát. A haspuffadást számos dolog okozhatja, többek között férgesség, ezért célszerű lenne féregteleníteni. Azonban látatlanban nem tudok pontos diagnózist felállítani, ezért kellene minél hamarabb orvoshoz fordulni, mert komolyabb is lehet a probléma okozója.