7131. Így kezeld a kutyád tárgyvédő viselkedését
Kutyád értékes játékaira, csontjára vagy akár a zoknidra is vicsorog? Ez a cikk segít megérteni a tárgyvédő viselkedést, és lépésről lépésre bemutatja, hogyan kezeld.
Kutyád értékes játékaira, csontjára vagy akár a zoknidra is vicsorog? Ez a cikk segít megérteni a tárgyvédő viselkedést, és lépésről lépésre bemutatja, hogyan kezeld.
Az állandó ugatás nem csak zajos, de stresszt is okoz neked és a kutyádnak. Fedezd fel a hatékony módszereket a nyugodtabb mindennapokhoz!
Fedezd fel Mikkel Becker kutyakiképző szakértő tíz hatékony módszerét, amellyel boldogabbá és kiegyensúlyozottabbá teheted a kutyád mindennapjait, és erősítheted a köztetek lévő kötődést.
A félénk kutyák gyakran rejtett jeleket adnak. Megmutatom, hogyan ismerd fel a félelmüket. Így könnyebben segíthetsz nekik legyőzni az aggodalmaikat.
Fedezd fel, hogyan befolyásolja az evolúció, az ízérzékelés és a megszokás kedvenced étvágyát.
Az akitája vagy a bolha allergia, vagy a bűzmirigy allergia tüneteit mutatja, tipikus terülten rágja magát. Ha bolha allergia, akkor jó hogy lekezelték bolha ellen, a bolha már rég elment, de az allergiás bőrgyulladást otthagyta maga után. Ilyen klinikai kép mellett azonnal bűzmirigynyomás javasolt + a mirigyváladék ellenőrzése + allergia elleni injekció adása, valamint antibiotikumé is. A megfelelő kezelést követően a kutyának másnapra tünetmentesnek kell lennie.
Igen. Rendszeresen féregteleníteni, jobban odafigyelni rá, és visszavinni a következő kontrollvizsgálatra. Valamint a jövőben megelőzni a fertőzés okát.
Felnőtt ékszerteknősöket valóban nem jó naponta etetni. Teljességgel elegendő számukra a hetente egy-két alkalommal történő etetés. Fogságban tartott ékszerteknősök, a kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan, hamar megtanulnak kéregetni és ilyen etetési gyakorlat mellet hamar el fognak hízni (természetesen ezt jelentősen befolyásolja a felkínált táplálék mennyisége és minősége). A helyes etetési módszerhez tartozik még a számukra megfelelő eleség felkínálása. A szárított rák, szárított hal, stb. nem az. Az ékszerteknősök ragadozó állatok. Rendszeresen élő vagy fagyasztott kishalat, vízicsigákat, földigilisztát, esetenként különféle rovarokat kell felkínálni számukra. Idősebb korban rendszeresen fogyasztanak növényi eredetű eleséget is. Hozzávetőleges szabály, hogy egy étkezésre kb. annyi táplálék kell számukra, amennyit azonnal el is fogyasztanak. Ha már csak nyammognak rajta akkor el kell venni előlük. A különféle vitaminkészítmények közül olyat érdemes választani, amelyik kifejezetten hüllők számára készült és megfelelő, részletes használati utasítással van ellátva. A vitaminokat általában az eleségre vagy közvetlenül az állat szájába érdemes juttatni.
A teknőst el kell vinni állatorvoshoz, mert a szemcseppek, szemkenőcsök vényköteles készítmények. A kamilla túlságosan szárít, nem ajánlom. Néhány órára ki lehet venni a vízből, de tovább nem jó, ha szárazon van. A víz hőmérséklete 28 fok körüli legyen.
Vigye minél előbb állatorvoshoz, látatlanban nem lehet sok mindent megállapítani a leírtak alapján. Kérjen vérvizsgálatot, tenyésztést, allergiavizsgálatot, stb...