7131. Így kezeld a kutyád tárgyvédő viselkedését
Kutyád értékes játékaira, csontjára vagy akár a zoknidra is vicsorog? Ez a cikk segít megérteni a tárgyvédő viselkedést, és lépésről lépésre bemutatja, hogyan kezeld.
Kutyád értékes játékaira, csontjára vagy akár a zoknidra is vicsorog? Ez a cikk segít megérteni a tárgyvédő viselkedést, és lépésről lépésre bemutatja, hogyan kezeld.
A kiskutya első hete döntő. Itt teszed le az egészség, a szocializáció és a nevelés alapjait. Így lesz hosszú távon öröm és harmónia köztetek.
Az állandó ugatás nem csak zajos, de stresszt is okoz neked és a kutyádnak. Fedezd fel a hatékony módszereket a nyugodtabb mindennapokhoz!
Fedezd fel Mikkel Becker kutyakiképző szakértő tíz hatékony módszerét, amellyel boldogabbá és kiegyensúlyozottabbá teheted a kutyád mindennapjait, és erősítheted a köztetek lévő kötődést.
A félénk kutyák gyakran rejtett jeleket adnak. Megmutatom, hogyan ismerd fel a félelmüket. Így könnyebben segíthetsz nekik legyőzni az aggodalmaikat.
Mindenképp meg kell nézni az almot. Nem mindegy, hogy széna, szalma vagy forgács van alatta. Több ok is lehet: allergia, élősködő(pl. tetves), gombás fertőzés. Meg kell nézni, hogy a lába között, az orrháton van-e elváltozás Ettől függően lehet kezelni a problémát.
Kedves Gazdi! Sajnos valóban elképzelhető, hogy kutyájának ilyen hosszan bent marad egy tejfoga, amit legkésőbb 10 hónapos kora után el kellene távolítani. A vakcinázások kapcsán végzett általános vizsgálat ki kell, hogy terjedjan a fogak állapotára is, így ezt a problémát már korábban fel kellett volna fedezni. A beletört fog gyökerét előbb-utóbb benövi a fogíny, ám eltávolítása mindenképp indokolt, mivel a letört fog gyökércsatornáján baktériumok juthatnak az állkapocscsontba, ahol gyulladást/tályogot indukálhatnak. Ezt a fertőzést megelőzi az Antirobe. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Attól tartok, kénytelenek lesznek mégis felkeresni egy állatorvost, mert a tünetek alapján akár porckorongsérv vagy izületi probléma is lehet a háttérben, amit mielőbb jó lenne diagnosztizálni és kezelni - mielőtt súlyosabbá válna a helyzet.
Tisztelt Állatbarát! Ez egy daganat is lehet. Rágcsálóknál gyakran fordul elő ilyen elváltozás. Feltétlenül vigye állatorvoshoz. Üdvözlettel: dr. Varga József
Mindenekelőtt egy alapos kivizsgálásra lenne szükség. Németjuhászok esetében pl. fajtadiszpozíciós betegségként jelentkezhet emésztőenzimek hiánya, vagy csökkent termelése, de más ok is lehet a háttérben. Ha minden rendben van nála, akkor lehet étvágyjavító módszereken gondolkodni.