7131. Így kezeld a kutyád tárgyvédő viselkedését
Kutyád értékes játékaira, csontjára vagy akár a zoknidra is vicsorog? Ez a cikk segít megérteni a tárgyvédő viselkedést, és lépésről lépésre bemutatja, hogyan kezeld.
Kutyád értékes játékaira, csontjára vagy akár a zoknidra is vicsorog? Ez a cikk segít megérteni a tárgyvédő viselkedést, és lépésről lépésre bemutatja, hogyan kezeld.
A kiskutya első hete döntő. Itt teszed le az egészség, a szocializáció és a nevelés alapjait. Így lesz hosszú távon öröm és harmónia köztetek.
Az állandó ugatás nem csak zajos, de stresszt is okoz neked és a kutyádnak. Fedezd fel a hatékony módszereket a nyugodtabb mindennapokhoz!
Fedezd fel Mikkel Becker kutyakiképző szakértő tíz hatékony módszerét, amellyel boldogabbá és kiegyensúlyozottabbá teheted a kutyád mindennapjait, és erősítheted a köztetek lévő kötődést.
A félénk kutyák gyakran rejtett jeleket adnak. Megmutatom, hogyan ismerd fel a félelmüket. Így könnyebben segíthetsz nekik legyőzni az aggodalmaikat.
Kedves Állatbarát! A duzzanat lehet tályog vagy daganat. Állatorvosi beavatkozásra van szükség, mert elrákosodhat. Üdvözlettel: dr. Varga József
Azt javasoljuk, hogy vigye el a macskát állatorvoshoz, ezen a problémán házilag sajnos nem fognak tudni segíteni.
Kedves Anna! Az ilyen problémák mögött számos ok húzódhat meg, ezek közül talán a legvalószínűbbek a férgesség, bolhásság, a bűzmirigy gyulladása és az allergia. A szőrzet elszíneződése a nyalogatás következménye. Javasoljuk, hogy féregtelenítse/bolhátlanítsa kutyáját, amennyiben ezek több, mint fél éve nem történtek meg. A probléma kivizsgálása végett mindenképpen forduljon állatorvosához, mivel a férgesség/bolhásság csak az egyik lehetséges megoldás, a többi probléma állatorvosi kezelést igényelhet! Tapasztalatunk szerint a bűzmirigy gyakori kinyomása annak gyulladásához vezethet, ezért ez csak akkor indokolt, ha már teljesen feltelt, és kutyáját láthatóan zavarja. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Kedves Éva! Nagyon jó, amikor a szakember egy ilyen gondoskodó, kedvencével kiemelten törődő gazdival találkozik. Az idős kor állatainknál sok változást hoz, amit gyakran nehéz észrevenni. 9 éves cicánál már 3-4 havonta szoktunk állatorvosi vizsgálatot tartani, ami lehet egyszerű fizikális kontroll, de vérvétellel és egyéb kiegészítő vizsgálattal bővülhet. Ha állatorvosa nem jelzett semmilyen problémát a legutóbbi vizsgálat során, akkor aggodalomra nem lehet oka. Kedvencének szorongását érdemes ún. feromon-tartalmú készítményekkel oldani, melyek párologtató és spray formában is beszerezhetők. Rövid szoktatási idő után szállítódobozába, párnájára fújva egy állatorvosi vizsgálat is sokkal nyugodtabb körülmények között tudható le. A részletekről érdeklődjön állatorvosánál! Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor
4-6 éves korban lesznek ivarérettek, 3-4 éves korban jó esetben már meg lehet állapítani a nemüket. Ha két hím teknős lesz, akkor miután elérték az ivarérettséget, külön kell majd őket tartani. Egy hímet és egy nőstényt lehet együtt tartani.