7131. 19 jel, amivel kutyád kommunikál – és amit valójában üzent
A kutyák finom mozdulatokkal fejezik ki igényeiket. Ismerd meg a 19 leggyakoribb testi jelzést és mindennapi jelentésüket.
A kutyák finom mozdulatokkal fejezik ki igényeiket. Ismerd meg a 19 leggyakoribb testi jelzést és mindennapi jelentésüket.
Az első 20 hét kulcsfontosságú a kölyökkutya szocializációjában. Ezek a tíz játékos gyakorlat magabiztosságot, barátságos viselkedést és boldogságot hoz mindkettőtöknek, hosszú távra megalapozva.
Kutyád értékes játékaira, csontjára vagy akár a zoknidra is vicsorog? Ez a cikk segít megérteni a tárgyvédő viselkedést, és lépésről lépésre bemutatja, hogyan kezeld.
A kiskutya első hete döntő. Itt teszed le az egészség, a szocializáció és a nevelés alapjait. Így lesz hosszú távon öröm és harmónia köztetek.
Az állandó ugatás nem csak zajos, de stresszt is okoz neked és a kutyádnak. Fedezd fel a hatékony módszereket a nyugodtabb mindennapokhoz!
Tisztelt Kérdező! Sajnos az ektoparazita (külső élősködők) ellenes szerek közül a spot-on-rácseppentős készítmények a leghatékonyabbak. Ezek mellett különböző fürösztő oldatok ill. porok is kaphatóak, azonban ezek használata egyrészt körültekintést igényel (szembe, szájnyálkahártyára kerülve irritatatívak lehetnek), másrészt maximum 2-3 hetes védettséget adnak csak. Próbálkozni lehet, de a használati utasításokat feltétlenül be kell tartani.
Kedves Érdeklődő! Az igazság, hogy társas kis lény révén mindenképpen ajánlott több malackát együtt tartani.
Kedves Judit! Ez a történet annyira szövevényes, kérem válasszon egy Önnek megfelelő állatorvost, egy alapos vizsgálat során átbeszélve keressenek megoldást a kutyusra.
Kedves András! Mindenképpen konzultáljon a vakcinákat beadó Kollégával, aki a helyi járványtani helyzetet is figyelembe véve javaslatot fog Önnek tenni. Védőoltásként adható még leukózis, fertőző hashártyagyulladás, bőrgombásodás, és veszettség elleni vakcina is.
A tünetek alapján akár panleukopenia (fertőző gyomor- bélgyulladás) is lehet a háttérben. Mindenképpen intenzív állatorvosi kezelésre van szükség, és a kiszáradás veszélye miatt ismételt folyadék bevitel (infúzió) is szükséges. A fiatal állatok fokozottan veszélyeztetettek. Ne otthon kísérletezzen!