7136. Új kiskutya a családban? Az életre szóló boldogság kezdete
A kiskutya első hete döntő. Itt teszed le az egészség, a szocializáció és a nevelés alapjait. Így lesz hosszú távon öröm és harmónia köztetek.
A kiskutya első hete döntő. Itt teszed le az egészség, a szocializáció és a nevelés alapjait. Így lesz hosszú távon öröm és harmónia köztetek.
Az állandó ugatás nem csak zajos, de stresszt is okoz neked és a kutyádnak. Fedezd fel a hatékony módszereket a nyugodtabb mindennapokhoz!
Fedezd fel Mikkel Becker kutyakiképző szakértő tíz hatékony módszerét, amellyel boldogabbá és kiegyensúlyozottabbá teheted a kutyád mindennapjait, és erősítheted a köztetek lévő kötődést.
A félénk kutyák gyakran rejtett jeleket adnak. Megmutatom, hogyan ismerd fel a félelmüket. Így könnyebben segíthetsz nekik legyőzni az aggodalmaikat.
Ha a kutyád ugat, vicsorít vagy idegesen rohan más kutyák felé, több oka lehet: fajtasajátosságok, korai szocializáció hiánya, korábbi trauma vagy fizikai probléma is állhat a háttérben.
Kedves Móni! Ha teljes biztonsággal kizárható az atka, akkor esetleg elképzelhető még az ágyi poloska, de az csak fiatalon apró, felnőttként elérheti a fél centit is. A kicsik vérrel telten pirosak, viszont vér nélkül átlátszóak vagy fehérek, nehéz észrevenni őket, és a bennük lévő vér emésztettségétől függően lehet majdnem fekete is. Sajnos hirtelen más ötletem nincs, de van egy nagyon jó rovarölő szer, amit állatokon és körülöttük is remekül használható, bár nem a legolcsóbb kategória, ez az insecticide2000. Személy szerint használtam rágcsálókon és macskákon is (mert mindkettőre biztonságos) még ha nem is voltak bogarasak, csak a gyanú állt fenn. Sajnos a rovarok petéje igen ellenálló, és a legtöbb vegyszer nem szivárog át rajta (domestos sem), így többször érdemes lefújni a kis ház belsejét (kb. hetente egyszer egy hónapig, bár 2-3 hétig tartja a hatását), de akár az egész környezetét (akár az asztalt, vagy szekrényt ahol az állat él, mert bármely élősködőről is van szó, a fénytől védett apró zugokban bújnak el, és nagyon nehéz lehet ráakadni a fészkükre. Remélem sikerül megoldani a problémát. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Ha nem túlsúlyos és a végagjai is egészségesek - yorkiknál viszonlag gyakran fordul elő patellaficam - akkor az ugra-bugrálás nem fogja számottevően károsítani az izületeit.
Üdvözlöm, Ormányos medvék elviekben nem tathatók (2010/41) Éppen ezért nem is könnyű a beszerzésük... Egyébként szerintem el kellene őt vinni egy állatorvoshoz, hiszen könnyen lehet hogy a háttérben az állatnak valami más betegsége is van, a másik medve hiányán túl... érdemes lenne alaposan kivizsgálni, nehogy beteg legyen... Üdv-Éva
Vannak állatok, amelyek nagyon érzékenyen reagálnak a környezetükben történt változásokra. Segíteni lehet, hogy fokozatosan elfogadja az új környezetét és vissza álljon a régi rend. Ne legyen vele erőszakos, ne akarja simogatni, ölbe venni vagy bizonyos helyszínekre eröltetni. Türelmesen meg kell várni amíg a macska saját maga közeledik, keresi a kontaktust. Az új élettér egész területén jutalomfalatokkal közös játékra kell motiválni. Átmenetileg az új élettér különböző pontjain kapja meg a cica a napi táplálékadagjait. Bach-virágterápia lehetőség: ’KÖRNYEZETVÁLTOZÁS’ cseppek a www.naturkutya.hu web-boltban.
Ez a T4 érték még mindig a normál hormonszint alsó határának közelében van. Valószínűleg tovább kellene emelni a gyógyszer adagját, de ezt csak állatorvosával történő megbeszélés alapján tegye! A hormonális betegségek gyógykezelésének fontos része a rendszeres kontroll vérvizsgálat és a pontos és egyedi gyógyszerszint beállítás. Eleinte 2-4 hetenként, majd a tünetek javulása után 3-6 havonta érdemes a beteg hormonális állapotát ellenőrizni. Ami mindenképpen jót tehet még a szőrnövekedésnek, ha néhány héten keresztül valamilyen jó minőségű bőr- és szőr kondícionáló vitaminkomplexszel is kiegészítik a kutya táplálékát. Állatorvosa több jó készítményt is tud ajánlani, mert széles a választék.