7136. Új kiskutya a családban? Az életre szóló boldogság kezdete
A kiskutya első hete döntő. Itt teszed le az egészség, a szocializáció és a nevelés alapjait. Így lesz hosszú távon öröm és harmónia köztetek.
A kiskutya első hete döntő. Itt teszed le az egészség, a szocializáció és a nevelés alapjait. Így lesz hosszú távon öröm és harmónia köztetek.
Az állandó ugatás nem csak zajos, de stresszt is okoz neked és a kutyádnak. Fedezd fel a hatékony módszereket a nyugodtabb mindennapokhoz!
Fedezd fel Mikkel Becker kutyakiképző szakértő tíz hatékony módszerét, amellyel boldogabbá és kiegyensúlyozottabbá teheted a kutyád mindennapjait, és erősítheted a köztetek lévő kötődést.
A félénk kutyák gyakran rejtett jeleket adnak. Megmutatom, hogyan ismerd fel a félelmüket. Így könnyebben segíthetsz nekik legyőzni az aggodalmaikat.
Ha a kutyád ugat, vicsorít vagy idegesen rohan más kutyák felé, több oka lehet: fajtasajátosságok, korai szocializáció hiánya, korábbi trauma vagy fizikai probléma is állhat a háttérben.
A sípoló hangot a légutakban lévő szűkület okozhatja ami lehet gyulladás, szövetszaporulat vagy akár idegen test. Egy altatás nélküli röntgen felvételt javasolok az ok tisztázására. Macska sípolva lélegzik...
Az üveggyapot szúrós üvegszálakból áll, ami a szájba kerülve a nyelv és a száj nyálkahártyáját is sérti. Szerintem nincs az a kutya amelyik lenyelné. Ha mégis eljutna a torokig az ottani szövetek ingerlése miatt hányás és szűnni nem akaró köhögés alakulna ki. De ilyen nem történt tehát a kutya nem nyelt belőle. Számos, a kutyát fenyegető veszély megelőzhető!
A leírtak nem egészen egy tipikus epilepsziás roham tünetei de az első gondolatom mégis ez. Figyelni kell a következő időszakban, és ha hasonló produkciói lennének, érdemes felkeresni állatorvost. Ha van lehetőség videót készíteni, az sokat segíthet! Mást egyelőre nem lehet tenni, ill. egyelőre nem érdemes. Kutyák epilepsziás működészavarairól Kutyaepilepszia: alapvető tudnivalók
Kedves Gazdi! Igen, egyértelműen ez a célja. Érdemes volna kutyaiskolába járni, olyanba, ahol a gazdát is tanítják! Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Hogyan neveljük, tanítsuk a kiskutyát? - 3 fontos szakasz Hogyan legyek falkavezér?
Kedves Kérdező Fogalmam sincs mi történhetett a kutyával, de itt szerintem nem is ez a gond. Egyrészt olyan kerítésre van szükség, ami szökés biztos, mert ha egyszer kiszökött, akkor máskor is ki fog és nem biztos, hogy utána élve hazakerül. Másrészt bármi érhette, de ha furán viselkedik, akkor érdemes dokihoz vinni (pl ha szuka és tüzelt, akkor lehet nem várt szaporulat...). Ha féltik, akkor érdemes a kerítést megjavítani, hogy ilyen többet ne forduljon elő Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Ha elveszett a kutyád, minden a gyorsaságodon múlik Kutyák viselkedészavarai – félelem, agresszió