7136. 10 tipp a kutyád boldogabb életéért
Fedezd fel Mikkel Becker kutyakiképző szakértő tíz hatékony módszerét, amellyel boldogabbá és kiegyensúlyozottabbá teheted a kutyád mindennapjait, és erősítheted a köztetek lévő kötődést.
Fedezd fel Mikkel Becker kutyakiképző szakértő tíz hatékony módszerét, amellyel boldogabbá és kiegyensúlyozottabbá teheted a kutyád mindennapjait, és erősítheted a köztetek lévő kötődést.
A félénk kutyák gyakran rejtett jeleket adnak. Megmutatom, hogyan ismerd fel a félelmüket. Így könnyebben segíthetsz nekik legyőzni az aggodalmaikat.
Fedezd fel, hogyan befolyásolja az evolúció, az ízérzékelés és a megszokás kedvenced étvágyát.
Számos tévhit kering a kutyák viselkedésével kapcsolatban. Ezek a tévhitek aggodalmat vagy félreértést okozhatnak. Tudd meg a valóságot és az okokat.
Egy váratlan kutyatámadás ijesztő. Megfelelő lépésekkel csökkentheted a sérülések súlyosságát. Gyors beavatkozás, biztonság, megelőzés – megtudhatod, hogyan!
Igen, például mi is foglalkozunk ilyen beavatkozások végzésével.
Nem tudom, hogy az említett gyógyszerek milyen állatoknál alkalmazhatóak biztonsággal, annyit viszont biztosan tudok, hogy az idősebb, elesettebb tengerimalacoknál sajnos előfordul, hogy nem ébrednek fel az altatásból.
A kérdés valóban érdekes és nem mindennapi. Ami a fejlődését, növekedését illeti, gyakorlatilag mindegy, hogy szárazföldön, vagy egy hajón történik. Ebben a helyzetben inkább a balesetmegelőzésre kell hangsúlyt fektetni, mert egy kiskutyát egy vitorláson százféle váratlan baj érhet. Más kérdés az egészségügyi igényeinek kielégítése. Egy kölyökkutyának az első hónapokban szüksége van (lesz) különböző oltásokra, általában 2 hetes időközökkel. Amíg ezeket nem kapja meg, nem célszerű még ide-oda utazgatni vele. Ha már minden oltást megkapott, ki kell neki váltani az európai uniós kisállatútlevelet, amivel az érvényességi időn belül a legtöbb európai országa be lehet vele lépni, akár a tenger felől is. Vannak viszont olyan országok, amelyek speciális, az átlagostól eltérő követelményeket szabnak meg, ezekről minden esetben az adott ország konkrét ismerete alapján lehet csak véleményt mondani. (Pl. Nagy-Britaniába az első időkben biztosan nem kötehetnek ki, mert ott azonnal karanténba tennék a kutyát.) Javaslom, olvassák el a Magyar Állatorvosi Kamara honlapján (www.maok.hu) az "Állatútlevél" címszó alatt levő információkat. Az állatorvosi ellátásában egyébként egy ilyen helyzetben az is gondokat jelenthet, hogy az ember soha nem tudja, hová fordulhat segítségért, ha valam váratlan baj van, illetve sok esetben nehéz megértetni a helyi állatorvossal a panaszainkat, gondjainkat. Megfelelő nyelvtudás birtokában persze ez nem biztos, hogy valós akadály.
Igen, szabad, és minden más gyümölcsöt is kaphat!