7141. Ugat a kutyád, amikor egyedül marad? Íme a leghatékonyabb tippek!
Ne aggódj, ha a kedvenced ugat, amint egyedül van otthon! Szakértői tippek segítenek feltárni az okokat és megoldást kínálnak rövid és hosszú távra.
Ne aggódj, ha a kedvenced ugat, amint egyedül van otthon! Szakértői tippek segítenek feltárni az okokat és megoldást kínálnak rövid és hosszú távra.
Ha kutyád rendszeresen túlpörög, ugrál és harapdál, cikkünkben praktikus tippeket adunk energialevezetésre, a „Freeze!”-játékra, nyugtató simogatásra és megfelelő mozgásra, otthon és szabadban egyaránt.
Csak néhány kutya, főleg border colliek, tud megtanulni több tucat játéknevet. A kutatók szerint ez a képesség nagyon ritka.
Ha borsónyi fogacskák harapdálnak, a játék élvezete hamar fájdalmassá válhat. Ezekkel a szakértői tippekkel könnyedén taníthatod meg kölyökkutyádat a harapás szabályozására.
Egy végtelen energiájú kutya fárasztása igazi kihívás, de a megfelelő pihenés, a célzott mozgás és a játékos feladatok segítségével könnyen kordában tarthatod a lendületét.
Kedves Gazdi ! Nagyon sok kérdést tett fel melyekre, a számomra értékes információk hiányában jelenlegi levele alapján nem tudok kimerítő választ adni.. Mivel számtalan rohamtípus létezik, a leírása alapján erről nem kaptam információt, amely megnehezíti a véleményezést. A helyes antiepileptikum választást,mindig a roham típusa dönti el. A Sertan tabletta a nagy potenciálú antiepileptikumok közé tartozik, de bizonyos típusú epilepsziák esetén nem javasolt az alkalmazása, és ezek közé tartozik az Ön kutyusán észlelt tünetcsoport is, melyet a roham utáni nyugtalanság vagy kedélyállapot változás jellemez.. Mivel az epilepsziás roham minden esetben csak klinikai tünet, ezt kezelik az antiepileptikumok, az epilepszia oka számunkra adott esetben a megfelelő kivizsgálások hiányában ismeretlen. Az epilepszia betegség prognózisa mindig az agyi alapbetegség függvénye, tulajdonképpen ez határozza meg hogy a betegség gyógyítható, karbantartható, vagy gyógyíthatatlan kategóriába tartozik, bármely epilepsziás beteg esetében. Egyéb információk érdekében, a kissgabriella@vipmail.hu címen érhet el. Üdvözlettel Dr.Kiss Gabriella
A kérdésére válaszként az egyik állatorvos kolléganőm, dr. Fodor Kinga "Mit egyen a kutyám?" c. könyvét tudnám ajánlani, ebben van szó a különféle betegségek (állapotok) diétájáról is (házi előállítással is).
A fotók alapján bőrgombásodásra (esetleg rühösségre) gyanakodnék. Egy bőrkaparék vizsgálattal ezt elég hamar el lehet dönteni (a rühösséget hamar ki lehet zárni). Bőrgombásodás esetén a laborvizsgálat néhány napot igénybe vehet. Addig is megpróbálhatják kezelni az elváltozott területet "Micosid" hintőporral (vény nélkül kapható a patikában) - ártani biztosan nem fog.
Üdvözlöm! Nem szerencsés dolog interneten "tippelgetni", így nem is tennék ilyet, viszont javaslom beszéljen állatorvosával a vizsgálatot illetően. Az idegrendszeri tünetek miatt az állat bódítása a diagnózis felállítását megnehezítheti, így semmiképp nem javaslom az állatorvosi vizsgálat előtti szedálást (amúgy sem...).
Amennyiben nem próbálják szakszerűen kezelni a kutya félelmi tüneteit, - csak nagyon kevés javulás várható. A félelmi jelek megfigyelése, a tartási körülmények és a kutya adatainak ismeretét követően, a gazdival közösen megbeszélt lehetőségekkel jelentősen lehet a kutya félelmét csökkenteni. Erre ma már nagyon jó hatékonyságú tréning módszerek és alternatív-állatgyógyászati terápialehetőségek állnak rendelkezésre. Ajánlom figyelmébe a http://www.4tappancs.hu honlap referenciáit és a "félős kutyák" tréningprogramot.