7141. Kutyabentlakásos tréning: mit kell tudnod?
A kutyabentlakásos képzés gyors eredményt ígér, de csak akkor működik, ha te is tanulsz. Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat.
A kutyabentlakásos képzés gyors eredményt ígér, de csak akkor működik, ha te is tanulsz. Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat.
Ha időben kezded a nevelést, megelőzheted a kiskutya túlzott ugrálását, rágcsálását vagy a gyerekek kergetését. Íme öt gyakori probléma és gyors megoldása.
A kutyafarka nem csak díszítőelem. Egyensúlyoz, érzelmeket jelez és szagüzeneteket küld a környezetbe.
Fedezd fel, hogyan befolyásolja az evolúció, az ízérzékelés és a megszokás kedvenced étvágyát.
Számos tévhit kering a kutyák viselkedésével kapcsolatban. Ezek a tévhitek aggodalmat vagy félreértést okozhatnak. Tudd meg a valóságot és az okokat.
Bénulásos tüneteket többek közt okozhatnak hiánybetegségek (kalcium, B, A és D vitamin hiánya) baktériumok és vírusok is. A szem váladékossága leginkább fertőzésre utal. Mindenképp érdemes lenne a helyi állatorvost felkeresni a betegség pontos diagnosztizálásának, illetve a hatékony kezelés érdekében.
Nem, ha megfelelően változatos a kajája és az alapvitaminokat adagolja ( D, A, kálcium) akkor másra nincs szükség.
Macskák nemének megállapítása egyszerűen: Hím: a végbélnyílás közvetlenül a faroktő alatt helyezkedik el (ez a nőstényre is igaz); a heréket tartalmazó herezacskó található alatta; pénisz a herezacskó alsó részében van. Nőstény: a hüvely függőleges nyílása csaknem közvetlenül a végbélnyílás alatt helyezkedik el; első ránézésre úgy tűnik, mintha összekapcsolódna a kettő. Az alábbi fotó is segíthet: A természet a macska gyomorsavát jóval erősebbnek alkotta meg az emberénél (a csontokat is hatékonyan meg tudja emészteni), így valószínűleg az gyorsan végzett egy estleges légypetével is. Ettől függetlenül a jövőben célszerű odafigyelni a fokozott higiéniára az ennivalója körül!
A kutya szemén valószínűleg szemlencse homály van (szürke hályog), ami gyógyszeresen nem kezelhető és a kor előrehaladtával tovább romlik. Az elhízás, fokozott étvágy és vízivás felkeltheti a cukorbetegség gyanúját, ami szintén eredményezhet szürkehályogot. Vizsgáltassa meg kutyáját állatorvossal, ami az életkora miatt egyébként is rendszeresen ajánlott!
Kedves Gazdi! Folyamatos nyugtatást tilos alkalmazni, mert veszélyes. Altatásban kellene alaposan megvizsgálni és átmosni a hallójáratot egy speciális munkacsatornás otoszkóppal. Közben mintákat venni belőle a pontos diagnózis kialakításához, utána megtervezni a kezelési stratégiát, ami lehet gyógyszeres vagy / és műtéti. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc