7141. Kutyabentlakásos tréning: mit kell tudnod?
A kutyabentlakásos képzés gyors eredményt ígér, de csak akkor működik, ha te is tanulsz. Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat.
A kutyabentlakásos képzés gyors eredményt ígér, de csak akkor működik, ha te is tanulsz. Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat.
Ha időben kezded a nevelést, megelőzheted a kiskutya túlzott ugrálását, rágcsálását vagy a gyerekek kergetését. Íme öt gyakori probléma és gyors megoldása.
A kutyafarka nem csak díszítőelem. Egyensúlyoz, érzelmeket jelez és szagüzeneteket küld a környezetbe.
Fedezd fel, hogyan befolyásolja az evolúció, az ízérzékelés és a megszokás kedvenced étvágyát.
Számos tévhit kering a kutyák viselkedésével kapcsolatban. Ezek a tévhitek aggodalmat vagy félreértést okozhatnak. Tudd meg a valóságot és az okokat.
A teknősöknél az étvágytalanság általában betegség jele, amely sok esetben aluszékonysággal (bágyadtsággal) párosul. Mindenképpen javasolt szakemberrel (állatorvossal) felvenni a kapcsolatot, aki a fizikális vizsgálat és a kórelőzményi adatok tükrében diagnosztizálni tudja az esetleges elváltozásokat, kórképeket. A megfelelő kondícióban lévő állatok a külső hőmérséklet kedvező vagy kedvezőtlen irányú változásait érzékelni tudják, így a külső hőmérséklet csökkenésére aktivitásuk és így anyagcseréjük intenzitásának lassulása következik be. A teknőstartás sarkalatos pontja egyébként a teleltetés, amely a megfelelő szaporodási ciklus beindítását célozza. Ezzel kapcsolatban azt kell ismerni, hogy azok az egyedek jutnak csak a téli nyugalmi periódusba, amelyek elegendő zsírszövet-tartalékkal rendelkeznek, külső és belső élősködőktől mentesek és megfelelően előkészítették őket erre a fázisra. A teknősök EKG-vizsgálatával lehet eldönteni azt, hogy a kérdéses egyed elpusztult vagy csak a téli nyugalmi periódus állapotában van.
Úgy tudom, a vedlések alkalmával kinő az elvesztett láb. A hőmérséklettel kapcsolatban tudni kellene pontosan, hogy milyen rákfajról van szó és ez milyen körülményeket kedvel. Ezt az állatkereskedésben - jobb esetben - meg tudják mondani.
Biztonságosabb külön tenni őket, mert ha zavarja az anyát a másik nőstény, akkor akár a kicsiket is bánthatja (kannibalizmus!) és talán a másik nőstény is agresszív lehet velük szemben.
Sajnos nem tudom megmondani, lesz-e baja, mert ez függ a megevett mennyiségtől is. A növény egyébként mérgezőnek számít.
Epilepsziának tűnik. Állatorvoshoz kell menni vele, hogy elkezdhessék a megfelelő gyógyszeres kezelést. És sajnos az epilepsziának súlyos következménye is lehet!