7141. 15 leggyakoribb tévhit a kutyák viselkedéséről
Számos tévhit kering a kutyák viselkedésével kapcsolatban. Ezek a tévhitek aggodalmat vagy félreértést okozhatnak. Tudd meg a valóságot és az okokat.
Számos tévhit kering a kutyák viselkedésével kapcsolatban. Ezek a tévhitek aggodalmat vagy félreértést okozhatnak. Tudd meg a valóságot és az okokat.
Egy váratlan kutyatámadás ijesztő. Megfelelő lépésekkel csökkentheted a sérülések súlyosságát. Gyors beavatkozás, biztonság, megelőzés – megtudhatod, hogyan!
Ne aggódj, ha a kedvenced ugat, amint egyedül van otthon! Szakértői tippek segítenek feltárni az okokat és megoldást kínálnak rövid és hosszú távra.
Ha kutyád rendszeresen túlpörög, ugrál és harapdál, cikkünkben praktikus tippeket adunk energialevezetésre, a „Freeze!”-játékra, nyugtató simogatásra és megfelelő mozgásra, otthon és szabadban egyaránt.
Csak néhány kutya, főleg border colliek, tud megtanulni több tucat játéknevet. A kutatók szerint ez a képesség nagyon ritka.
T. Gazdi! Kérdés, hogy a nem evés válogatás miatt van, vagy esetleg betegség tünete. Ha az eb gyakran hány, az már jelezheti, hogy valami nincs rendben. Számtalan oka lehet, pl: gyomorfekély, Helicobakter fertőzés, pylorus szűkület stb. Javaslom, keresse fel állatorvosát. Több kiegészítő vizsgálatra is szükség lehet a pontos diagnózis felállításához. Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert
Kedves Kérdező! Sajnos, főleg első fialásnál ez előfordulhat. Sokszor tejhiány okozza a problémát. Próbálja meg napjában többször emlőre helyezni a kicsiket.
Kedves Gazdi ! A leírása alapján az idős nagy testű kutyájának, vélehetően visszatérő, fájdalomtüntekkel jelzett, belgyógyászati vagy ortopédiai betegsége lehet. Mindenképpen kivizsgálást igényel az oki teráopia megindítása érdekében. A neten több menhelyet is fog taláni, akik szívesen segítenének, az anyagi problémák miatt. Az az egy biztos, hogy valamilyen módon állatorvosnak meg kell mutatni a kutyát. Dr Kiss Gabriella
Azt javasoljuk, hogy minél előbb forduljon állatorvoshoz a macskával, mivel vizsgálat nélkül, távolból nem lehet diagnosztizálni a problémát. Minél később viszi állatorvoshoz, annál rosszabb lesz a helyzet.
Kedves Kata! A nem szteroid gyulladáscsökkentő gyógyszerek valóban a leghatékonyabbak az ízületi bántalmak konzervatív kezelésére, több hatóanyag ismert, Ön most kettőt emelt ki. A Rimadyl hatóanyaga a legelterjedtebb az állatgyógyászatban, hosszú évek óta tanulmányozzák és használják a szakemberek, biztonságosnak mondható gyógyszer. A Trocoxil nevű tabletta hazánkban még újnak számít, nagy előnye, hogy a mindennapi adagolással szemben itt a két kezelés között akár egy hónap is eltelhet, így ez a gazdi szempontjából praktikusabb. A fent említett hatóanyagoknál, nagyjából hasonló mellékhatásokkal számolhatunk, a rendszeres kivizsgálás mindkét esetben fontos. Idős korban természetes a bizonyos fokú eltérés az eredményekben. Vérvizsgálati leletről azonban csak a teljes lelet birtokában, az állat fizikális vizsgálata után, személyesen kaphat tájékoztatást. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor.