7141. Ugat a kutyád, amikor egyedül marad? Íme a leghatékonyabb tippek!
Ne aggódj, ha a kedvenced ugat, amint egyedül van otthon! Szakértői tippek segítenek feltárni az okokat és megoldást kínálnak rövid és hosszú távra.
Ne aggódj, ha a kedvenced ugat, amint egyedül van otthon! Szakértői tippek segítenek feltárni az okokat és megoldást kínálnak rövid és hosszú távra.
Ha kutyád rendszeresen túlpörög, ugrál és harapdál, cikkünkben praktikus tippeket adunk energialevezetésre, a „Freeze!”-játékra, nyugtató simogatásra és megfelelő mozgásra, otthon és szabadban egyaránt.
Csak néhány kutya, főleg border colliek, tud megtanulni több tucat játéknevet. A kutatók szerint ez a képesség nagyon ritka.
Ha borsónyi fogacskák harapdálnak, a játék élvezete hamar fájdalmassá válhat. Ezekkel a szakértői tippekkel könnyedén taníthatod meg kölyökkutyádat a harapás szabályozására.
Egy végtelen energiájú kutya fárasztása igazi kihívás, de a megfelelő pihenés, a célzott mozgás és a játékos feladatok segítségével könnyen kordában tarthatod a lendületét.
A cseppfertőzéssel terjedő betegségeket "cipőtalpon" is hazahurcolhatjuk, ezért az un. kombinált oltást ajánlott lehet beadatni a cicának. Amennyiben esély van arra, hogy a cica a lakást elhagyja (nyaralás, földszinti lakásból szökés stb) javasolt veszettség ellen is oltani. Az oltások gyakorisága viszont nem függ a macska tartózkodási helyétől. Az élősködők elleni védekezésre is ez utóbbi vonatkozik.
A 4 hónapos tojó még fióka, így a hím nem párjelöltnek tekint, hanem betolkodónak a revírjébe. Érdemes lenne új kalitkába összeszoktatni, vagy külön ketrecben egymás mellett tartani arra az időre, míg kölcsönösen nem keresik egymás társaságát.
T. Kérdező! Nem tudom mi az a " kelti" macska. Hipoallergén a táp lehet, pld. Üdvözlettel:dr.s.r.
Lehetőség szerint ne kapjon penészes takarmányt. Okozhat légúti megbetegédeseket, szaporodási problémákat, kólikát, por károsíthatja a tüdót, teljesítményromláshoz, rossz kondícióhoz vezethet vagy az orri részen megjelenő szemölcsszerű kinövésekhez.
Kérdésére csak azt tudom válaszolni, hogy az ilyen makacs esetekkel kell felkeresni specialistákat, akik talán a szokásos állatorvosi lehetőségeken túl tudnak segíteni a diagnózis pontos felállításában, és az eredményesebb kezelésben. Jelen esetben azt ajánlom, keressenek egy bőrgyógyászati szakrendelést, bőrgyógyászattal régebben foglalkozó állatorvost, és neki mutassák meg a kutyát. Ilyen rendeléseket ma már sokfelé lehet találni az országban, de azért általában szükséges némi utazás, szállítás.