7141. Hogyan nyugtasd meg túlpörgött kutyádat
Ha kutyád rendszeresen túlpörög, ugrál és harapdál, cikkünkben praktikus tippeket adunk energialevezetésre, a „Freeze!”-játékra, nyugtató simogatásra és megfelelő mozgásra, otthon és szabadban egyaránt.
Ha kutyád rendszeresen túlpörög, ugrál és harapdál, cikkünkben praktikus tippeket adunk energialevezetésre, a „Freeze!”-játékra, nyugtató simogatásra és megfelelő mozgásra, otthon és szabadban egyaránt.
Csak néhány kutya, főleg border colliek, tud megtanulni több tucat játéknevet. A kutatók szerint ez a képesség nagyon ritka.
Ha borsónyi fogacskák harapdálnak, a játék élvezete hamar fájdalmassá válhat. Ezekkel a szakértői tippekkel könnyedén taníthatod meg kölyökkutyádat a harapás szabályozására.
Egy végtelen energiájú kutya fárasztása igazi kihívás, de a megfelelő pihenés, a célzott mozgás és a játékos feladatok segítségével könnyen kordában tarthatod a lendületét.
Az új otthonban időre és türelemre van szüksége. Néhány jól bevált lépéssel könnyebb lesz kialakítani a napi rutint. Így nyugodt és boldog lesz az új családban.
Kedves Viola! Kérdése kapcsán a vérszegénységtől a szívbelhártya-gyulladáson át a légcsőszűkületig annyi mindenről lehetne írni, hogy az meghaladja e hasábok kereteit. Amennyiben az említett tünetekkel nem jár fáradékonyság, köhögés, levertség, ájulás, vagy más kóros tünet, akkor egyedi sajátosságról lehet szó. Ebben az esetben is lehetséges azonban, hogy valamely már meglévő betegség tüneteit a szervezet még többé-kevésbé kompenzálni tudja. A szóba kerülő betegségek jelentős része csak műszeres vizsgálatokkal zárhatók ki. Szükséges lesz vérvétel a vérszegénység és a vérképző szervek vizsgálatára; röntgen-vizsgálat a tüdő és mellkas vizsgálatára; EKG és szívultrahang a kardiológiai betegségek kizárására; sőt ndoszkópos vizsgálatra is sor kerülhet a légcső vizsgálata érdekében. Mint látja a kutya egyedi vizsgálata nélkül érdemi válasz a kérdésére nem adható. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
Nem valószínű, hogy allergia. Ha váladék jön az orrából, az feltétlen vizsgálatot igényel és gyógykezelést. Valamilyen baktériumos (esetleg gombás) fertőzés okozhat ilyet, vagy az orrüregbe került idegen test (nyáron pl. toklász) .
Nem írta a kutya nemét. Szuka kutyák esetében az ivaréretté válást, illetve a tüzelést követően jelentkező un. 'álvemhesség' is járhat hasonló tünetekkel. De lehet valamilyen ivaréretséggel összefüggő szervi ok is, erre csak alapos állatorvosi vizsgálat adhat választ.
Részben az idős kor is kivált hasonló viselkedési változást, de más részben az is amit Ön helyesen gondol, hogy a kutya a kutyához korábban közel álló embertársa elvesztése egy bizonyos fokú érdektelenséget, depressziót váltott ki a kutyánál.
Rengeteg oka lehet annak, hogy nem hízik a kutya. A legegyszerűbb az lenne ha valamilyen magas energiatartalmú tápot és féreghajtót kapna. Ha ez nem javít a helyzeten, laborvizsgálatot kell végezni.