711. Halvásárlás előtt
Kivetettük a hálónkat a tökéletes halra? Néhány tipp, amely segíthet, ha akváriumlakót szeretnénk vásárolni.
Kivetettük a hálónkat a tökéletes halra? Néhány tipp, amely segíthet, ha akváriumlakót szeretnénk vásárolni.
Mit tegyünk, ha madarunk kislisszolt a lakásból? Van egy pár trükk, amellyel elkaphatjuk, esetleg visszacsalogathatjuk otthonába.
Aki állatot tart, annak többnyire szobanövénye is van. Állat és növény jól megfér egymással, azonban az állat egy nap meg fogja kóstolni a növényt...
Ha még nem döntötted el, mit csinálj adód egy százalékával, akkor itt a remek alkalom, hogy rendelkezz felőle! Ajánlunk néhány állatos alapítványt, akiknek jól jönne a felajánlás.
Minden macska egyéni és pótolhatatlan, ezért ha az örök vadászmezőkre távozik kedvencünk, ugyanolyat szeretnénk helyette. Erre megoldás lehetne a klónozás, de vajon valóban ugyanaz a szempár tekintene vissza ránk? Nem valószínű...
Kedves Gazdi! A hányás és a hirtelen elgyengülés sokféle betegség tünete lehet. Nem írta meg pontosan, hogy milyen jellegű volt a hányás, illetve, hogy hányszor ismétlődött. Azt tanácsoljuk, hogy mutassa meg egy állatorvosnak a kutyát, aki vizsgálatok után megfelelő kezelésben részesíti, amennyiben szükséges. Jobb esetben csak enyhe gyomorrontás okozza a tüneteket, de előfordulhat, hogy valamilyen komolyabb fertőzés áll a háttérben.
Nem feltétlen állatorvosi (de azért megmutathatja másik kollegának is) kezelést igényel, ez inkább pszichés probléma. Meg lehet próbálni a gyógyszeres (nyugtató, gyógynövényes stb.) terápiát, de inkább viselkedéssel foglalkozó állatorvost, szakembert javasolnék.
Kedves Fanni! Ha nem szeretne újabb almot, akkor érdemes lenne ivartalanítani. A kölykök halálának sokféle oka lehetett, amit nagy eséllyel kórbonctani vizsgálattal lehetett volna megállapítani... Elképzelhető az is, amit említett, hogy nem/kevés volt a teje...
Abban, hogy a műtét nem tartott sokáig, és hogy lehetett őket hazavinni, nincs semmi különös, ez nem egy akkora nagy beavatkozás, hogy emiatt sokáig ott kellene őket tartani. Az már más kérdés, hogy a seb nem szép. Ezt mindenképpen meg kellene mutatni a műtétet végző állatorvosnak. Nem baj, ha nem volt ez megbeszélve, keressék őt meg és mutassák meg a kutyák sebét neki.
Kedves Gazdi! Macskáknál - és mint minden más állat esetében - a hasmenés kezelésének legfontosabb lépése a tüneti okok megszüntetése. A hasmenés kiváltó oka többféle lehet: bakteriális fertőzés, emésztési zavar, a vastagbél irritációja, ételallergia stb. Ha nem baktériumok okozzák a tüneteket, akkor a helyes bélműködés akár már speciális diéta és széntabletta alkalmazása mellett is helyreáll. A hasmenés okát célszerű minél hamarabb kideríteni (ebben állatorvos segít), mert elhúzódó esetben a folyadékveszteség miatt akár komolyabb következmények is felléphetnek.