711. Halvásárlás előtt
Kivetettük a hálónkat a tökéletes halra? Néhány tipp, amely segíthet, ha akváriumlakót szeretnénk vásárolni.
Kivetettük a hálónkat a tökéletes halra? Néhány tipp, amely segíthet, ha akváriumlakót szeretnénk vásárolni.
Mit tegyünk, ha madarunk kislisszolt a lakásból? Van egy pár trükk, amellyel elkaphatjuk, esetleg visszacsalogathatjuk otthonába.
Aki állatot tart, annak többnyire szobanövénye is van. Állat és növény jól megfér egymással, azonban az állat egy nap meg fogja kóstolni a növényt...
Ha még nem döntötted el, mit csinálj adód egy százalékával, akkor itt a remek alkalom, hogy rendelkezz felőle! Ajánlunk néhány állatos alapítványt, akiknek jól jönne a felajánlás.
Minden macska egyéni és pótolhatatlan, ezért ha az örök vadászmezőkre távozik kedvencünk, ugyanolyat szeretnénk helyette. Erre megoldás lehetne a klónozás, de vajon valóban ugyanaz a szempár tekintene vissza ránk? Nem valószínű...
Ha a madarának túlnőtt a körme és a csőre, akkor azok biztonságos visszavágását bízza egy állatorvosra! Ha Ön ugyanis túlzottan visszavágja, akkor a sérülés a madár elpusztulásához is vezethet (könnyen elvérezhetnek a papagájok). Csőrkoptatónak a fenyőtobozt és a kalitkára felerősített fadarabkákat ajánlanám!
A jelenleg forgalomban lévő myxomatosis vakcinák sajnos nem elölt, csak gyengített vírust tartalmaznak, ezért előfordulhatnak oltási reakciók azokon az állatokon, amelyek immunrendszere valamiért meggyengült. Így a gyengített vírus is a myxomatosis tüneteit okozza (csomók a bőrben, pörkök a fülön). Ezek a tünetek általában néhány napon belül elmúlnak. Esetlegesen az is elképzelhető, hogy a nyuszi az oltás előtt fertőződött myxomatosissal, és az oltást a lappangási időben (a fertőződés és a betegség kitörése közti időben) kapta. Ilyenkor a megbetegedés az oltástól független, és sajnos nem is véd ellene a vakcina.
Azt sajnos nem tudom megjósolni, hogy hány kutyus lehet. Ezt talán ultrahang alapján lehet saccolni, de ahhoz már késő. A szukák ellés körüli ellátása és elletése elég széleskörű téma, a neten rengeteg cikket lehet ezzel kapcsolatban találni. A kiskutyáknak minél jobb gazdikat kell keresni és folyamatos kapcsolatot tartani az új gazdikkal, hogy minden rendben van-e.
Ha nincs hasmenése a tejtől, akkor ihatja, ha szereti. A joghurttal nem szokott gond lenni, sőt direkt jót tesz a bélflórájának. A ledarálás mehet, a gond ezzel csak az, hogy túl sok munkát jelent a gazdinak és a szilárd táp mechanikai fogkő-eltávolító szerepével sem lehet így számolni.
Az Advantix szerintem jó lesz! Nagyon ritkán okoz helyi viszketést, vakarózást. Ha ez mégis megtörténne, el kell vinni állatorvoshoz.