711. Halvásárlás előtt
Kivetettük a hálónkat a tökéletes halra? Néhány tipp, amely segíthet, ha akváriumlakót szeretnénk vásárolni.
Kivetettük a hálónkat a tökéletes halra? Néhány tipp, amely segíthet, ha akváriumlakót szeretnénk vásárolni.
Mit tegyünk, ha madarunk kislisszolt a lakásból? Van egy pár trükk, amellyel elkaphatjuk, esetleg visszacsalogathatjuk otthonába.
Aki állatot tart, annak többnyire szobanövénye is van. Állat és növény jól megfér egymással, azonban az állat egy nap meg fogja kóstolni a növényt...
Ha még nem döntötted el, mit csinálj adód egy százalékával, akkor itt a remek alkalom, hogy rendelkezz felőle! Ajánlunk néhány állatos alapítványt, akiknek jól jönne a felajánlás.
Minden macska egyéni és pótolhatatlan, ezért ha az örök vadászmezőkre távozik kedvencünk, ugyanolyat szeretnénk helyette. Erre megoldás lehetne a klónozás, de vajon valóban ugyanaz a szempár tekintene vissza ránk? Nem valószínű...
Ha a nyuszi ivarilag nagyon aktív, érdemes ivartalanítani, de nem ez a fő probléma. Amiért igazán kell aggódni, az a nyuszi elhízása. A sok magkeverék, jutalomfalatkák és az esetleges édességek vagy szárazkenyér etetésétőt a nyuszi könnyen elhízhat, ami sajnos több igen veszélyes betegség kialakulásához vezethet, és vezetni is fog. Ezért a legfontosabb először a nyuszi testsúlyának a fokozatos csökkentése az előbb említett ételek mennyiségének redukálásával, illetve ne adjon édességet, jutalomfalatkát, száraz kenyeret. Majd következhet az ivartalanítás. A műtét után nem fog ismét elhízni az állat, ha a gazdi betartja a helyes táplálás szabályait.
Az egereknek nincsen tüzelésük. Amit Ön láthatott, az vagy valamilyen sérülésből adódó vérzés, esetleg véres vizelet ürítése, vagy elszíneződése a vizeletnek számos okból kifolyólag. Érdemes megmutatni állatorvosnak a kisegeret, hogy a nagyobb problémákat kizárhassa.
Természetesen van pajzsmirigy-túlműködés és -alulműködés is kutyában, az utóbbi gyakoribb a vemhesség-tejelés után. Bármelyik állatorvos könnyen diagnosztizálja néhány vérvételből.
A mókus hirtelen viselkedés változásának oka lehet az ivarérés, de a mászási nehézséget ez nem magyarázza. Abban az esetben, ha az állat ténylegesen nem tud a faágra mászni, az mozgásszervi betegségre utalhat. Ennek oka lehet vitamin- vagy nyomelemhiány. A makogó hang ebben az esetben a fájdalom jele. Ha ezt észleli a gazdi, mutassa meg a mókust állatorvosnak.
Természetesen a kanárik (is) kommunikálnak egymással. Nagyon jól tette, hogy társat szerzett a kismadár mellé. Minden madárnak a legjobb társ egy másik madár. A gyűrűzés a madár tenyésztőjének döntése. Általában a tenyésztő kódszáma és a madár kelésének az éve szerepel a gyűrűn.