711. Halvásárlás előtt
Kivetettük a hálónkat a tökéletes halra? Néhány tipp, amely segíthet, ha akváriumlakót szeretnénk vásárolni.
Kivetettük a hálónkat a tökéletes halra? Néhány tipp, amely segíthet, ha akváriumlakót szeretnénk vásárolni.
Mit tegyünk, ha madarunk kislisszolt a lakásból? Van egy pár trükk, amellyel elkaphatjuk, esetleg visszacsalogathatjuk otthonába.
Aki állatot tart, annak többnyire szobanövénye is van. Állat és növény jól megfér egymással, azonban az állat egy nap meg fogja kóstolni a növényt...
Ha még nem döntötted el, mit csinálj adód egy százalékával, akkor itt a remek alkalom, hogy rendelkezz felőle! Ajánlunk néhány állatos alapítványt, akiknek jól jönne a felajánlás.
Minden macska egyéni és pótolhatatlan, ezért ha az örök vadászmezőkre távozik kedvencünk, ugyanolyat szeretnénk helyette. Erre megoldás lehetne a klónozás, de vajon valóban ugyanaz a szempár tekintene vissza ránk? Nem valószínű...
Az elhullások okának kiderítésére sürgős és alapos állatorvosi, kórbonctani vizsgálat a javaslatom.
A kb. 7-8 hónapos életkorban elvégzett herélés megszünteti a macska jelölgető kedvét.
Ilyen kisméretű állatkára tényleg nem könnyű kötést rakni, a gallér meg tényleg nem biztos, hogy jó megoldás. Ha azonban tényleg nyalná a sebet (kisrágcsálók egyébként sokszor nem bántják a műtéti sebeiket), akkor a legjobb lenne visszavinni az állatorvoshoz, aki műtötte, mert léteznek sebfedő spray-k, amik bizonyos védelmet nyújtanak. Legvégső esetben pedig az állat egész hasát körben fedő kötést is fel lehet tenni a varratszedésig. Szóba jöhet mint megoldás a sebre is fújható keserű-spray, amit állatpatikákban lehet kapni és a rossz íze miatt gátolja a sebnyalást.
Nehéz csak a kedélyváltozás alapján megítélni a vemhességet. Mindenképpen elmaradnak az ivarzások, amik kb. 9-14 naponta követték a szezonban egymást. Három-négy hetes vemhességnél már tapinthatók a ping-ponglabdaszerű méhampullák a hasüregben. Mindenképpen megjegyezném, hogy nagy az esélye annak, hogy vemhesül, ha kandúr volt a közelben.
Igen, a hosszúszőrű kutyáknál általános tünet a szőrük csomósodása, főleg a fülük tövénél. Ennél az érzékeny résznél - ha már kellően összegubancolódott - igen fájdalmas lenne a kifésülés, ezért inkább javasolnám, hogy óvatosan vágja ki a csomót, vagy forduljon szakemberhez. A hempergés nem feltétlenül a csomós szőr okozta tünet.