7151. Kell-e félnünk a tőrösdarazsaktól?
A tőrösdarazsak az emberekre, a háziállatokra nem veszélyesek, irtásuk felesleges és törvénytelen - hívta fel figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesült (MME)
A tőrösdarazsak az emberekre, a háziállatokra nem veszélyesek, irtásuk felesleges és törvénytelen - hívta fel figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesült (MME)
Szigorodhatnak az állatvédelmi tárgyú jogszabályok Tuzson Bence igazságügyi miniszter és Ovádi Péter állatvédelemért felelős kormánybiztos közös törvényjavaslatának értelmében az állatok fokozottabb védelme érdekében.
Magyarországon a kullancsveszély az egész ország területén jelen van, de bizonyos régiókban és környezetekben nagyobb a kockázat, főként a következők miatt: erdőségek, magas páratartalom, dús aljnövényzet és az emberi vagy állati forgalom gyakorisága.
Ha családi házban vagy egy olyan lakásban élünk, amihez egy szabadtéri terület is tartozik, akkor annak számos pozitívuma lehet. Például szervezhetünk kerti partit nyáron, amire meghívhatjuk a barátainkat, ismerőseinket.
Ha valaki jogtalanul elvesz valaki mástól idegen dolgot, az a törvény szerint lopásnak minősül. Három dolognak kell ehhez egyidejűleg érvényesülnie – a dolog idegen, ingó és értékkel bíró legyen.
Az állandó stressz hosszabb távon betegségek kialakulását segítheti elő, ezért az ilyen helyzeteket hasznos mielőbb kezelni. Több dolog is okozhat ilyen jellegű stresszt, elsősorban egy komolyabb részleges vízcserét és hőmérséklet csökkentést alkalmaznék, illetve ellenőrizném a szűrést, amennyiben nincs változás próbálnám felderíteni a további lehetséges okokat. Az aranyhalak egyébként hideg vízi édesvízi fajok, télire a 22°C is túlzás és felesleges tartásukhoz (a különböző típusok között ugyan vannak kevésbé hidegtűrők, azonban ennél jóval alacsonyabb hőmérsékletet még mindegyik gond nélkül elvisel).
A leírt viselkedésnek több oka is lehet. A leggyakrabban párban tartott teknősöknél fordul elő. Ilyenkor a hím a mellső láb remegtetésével próbál közeledni (udvarolni) a nőstényhez. Több hím együtt tartása esetén azonban a domináns viselkedés egyik megnyilvánulása is lehet. A rangsorban előrébb álló állat így jelzi a fölényét. Ameddig ez ennyiben kimerül, úgy aggodalomra nincs ok. Érdemes azonban odafigyelni mert ha gyakran verekszenek is, úgy külön kell elhelyezni őket a sérülések megelőzése érdekében.
Az a baj, hogy igazából nem tudjuk, az állatorvos kolléga milyen diagnózist állított fel, illetve mi alapján kezeli a cicát, pedig ez ebből a szempontból fontos körülmény lenne. 3 hónapos korban ezekkel a tünetekkel elsősorban a vírusos macskafertőző betegségek jönnek szóba. Jó lenne azt is tudni, hogy a tenyésztő beoltatta-e egyáltalán ezek ellen, amíg nála volt a cica? Szóval, én azt ajánlom, ne legyen szemérmes, és a kérdéseit a kezelőorvosnak tegye fel, vele beszélje meg, hogy ő hogyan ítéli ezt meg? Olvass tovább! Ezek a leggyakoribb fertőző betegségek macskáknál!
A leopárd gekkó és a szakállas agáma eltérő földrészen és eltérő élőhelyen fordul elő a természetben. Terráriumi tartás esetén is eltérő igényeik vannak, amit célszerű be is tartani. Én nem javasolnám az együtt tartásukat. Külön terráriumban életfolyamataikat is sokkal jobban lehet megfigyelni (pl. étvágy,viselkedés, stb.).
A takarmányozását kellene felülvizsgálni.