7151. Kell-e félnünk a tőrösdarazsaktól?
A tőrösdarazsak az emberekre, a háziállatokra nem veszélyesek, irtásuk felesleges és törvénytelen - hívta fel figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesült (MME)
A tőrösdarazsak az emberekre, a háziállatokra nem veszélyesek, irtásuk felesleges és törvénytelen - hívta fel figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesült (MME)
Szigorodhatnak az állatvédelmi tárgyú jogszabályok Tuzson Bence igazságügyi miniszter és Ovádi Péter állatvédelemért felelős kormánybiztos közös törvényjavaslatának értelmében az állatok fokozottabb védelme érdekében.
Magyarországon a kullancsveszély az egész ország területén jelen van, de bizonyos régiókban és környezetekben nagyobb a kockázat, főként a következők miatt: erdőségek, magas páratartalom, dús aljnövényzet és az emberi vagy állati forgalom gyakorisága.
Ha családi házban vagy egy olyan lakásban élünk, amihez egy szabadtéri terület is tartozik, akkor annak számos pozitívuma lehet. Például szervezhetünk kerti partit nyáron, amire meghívhatjuk a barátainkat, ismerőseinket.
Ha valaki jogtalanul elvesz valaki mástól idegen dolgot, az a törvény szerint lopásnak minősül. Három dolognak kell ehhez egyidejűleg érvényesülnie – a dolog idegen, ingó és értékkel bíró legyen.
Ha a Vagothyl-os ecsetelés nem használ, mindenféleképp fel kell keresni egy állatorvost. Daganat lehetne, bár a kora nem indokolja. Szövettani vizsgálatot javasolnék. A tünetek alapján Papillomának (vírus okozta daganatos elváltozás) tűnik, annak ellenére, hogy vírust nem tudtak kimutatni. Mint már írtam szövettani vizsgálatot javaslok.
- Nagy a valószínűsége, hogy, ha minden úgy marad ahogyan eddig volt, akkor nem fogja használni a kutya a kutyaházat. - A változás oka valószínűleg a macskák és a kutya megváltozott viszonya körül keresendő, (főleg az ivarérettségre lehet gyanakodni!) esetleg más állat: egér, patkány, valamilyen bogár, stb. - A vizelettel való jelölés arra enged következtetni, hogy valamilyen idegen szagtól akarja a kutya megkülönböztetni Több dolgot is meg lehet próbálni: 1./ megváltoztatja a kutyaház helyét, ezzel egy időben az Ön és a kutya illatanyagával preparált új bélést rak bele 2./ hosszadalmas és kitartó tréninggel visszaszoktatja a kutyát a kutyaházba 3./ bent az EMBERházban kialakít a kutyának egy új helyet és a kutyaházat elajándékozza egy rászoruló állatmenhelynek
A kérdés rövid és egyszerű, a válasz sokkal összetettebb. Az akvárium megvilágítását általában a növények (és az akváriumot szemlélők) igényeinek megfelelően szokás megválasztani - avagy fordított módszerrel, tehát a megvilágításnak megfelelő növényválasztással. A fénycsövekre általában igaz, hogy azonos W érték mellett nagyon eltérő fényerőt bocsájtanak ki (ez számokban mérve 10-szeres szorzónál nagyobb is lehet), ezért önmagában a fényerősség megjelölésére fénycsöveknél a W alkalmatlan. Jól megválasztott fénycsövekkel, normál fényigényű növények számára, 100 liter körüli akváriumoknál a 36 (2*18) W-os, T8-as megvilágítás általában megfelelő szokott lenni. A neonhalak alapvetően sötét vízben élnek eredeti élőhelyükön, árnyékkedvelő szokásuk akváriumban is érvényesül, víz tetejére lógó vagy vízen úszó növényekkel valamelyest előtérbe lehet hozni a csapatot (vagy a neonhalakhoz illeszkedve választani meg a megvilágítást).
A leírtak alapján két eset lehetséges. Szaporodni szeretne, vagy begyhurutban, bakteriális feldúsulásban szenved. Ha nincs lefogyva, ürüléke megnövekedett mennyiségű, de sűrű álagú és meglehetősen bűzös, akkor költeni szeretne, amennyiben sovány a madár, ürüléke híg, esetleg vizenyős, akkor fertőzés okozott megbetegedést. Utóbbi esetben állatorvost kellene felkeresni kezelés, gyógyszer felírása céljából.
Bizony, a jelek alapján egyáltalán nem kizárt, hogy elléshez készülődik az állat. Ha lehetőségük van rá, mutassák meg állatorvosnak.