7156. Hogyan segítheted az örökbefogadott kutyád beilleszkedését?
Az új otthonban időre és türelemre van szüksége. Néhány jól bevált lépéssel könnyebb lesz kialakítani a napi rutint. Így nyugodt és boldog lesz az új családban.
Az új otthonban időre és türelemre van szüksége. Néhány jól bevált lépéssel könnyebb lesz kialakítani a napi rutint. Így nyugodt és boldog lesz az új családban.
Fedezd fel, hogyan tapasztalják a világot orrukkal, fülükkel és szívükkel. Érzékeik és gondolkodásuk révén olyan valóságot élnek meg, amit érdemes megismerned.
Egy friss magyar kutatás szerint a kutyák nemcsak parancsszavakat ismernek fel, hanem konkrét tárgyneveket is összekapcsolnak a szóval. Ez új bizonyíték arra, hogy négylábú barátaink mélyebb nyelvi megértéssel bírnak.
Eláruljuk, mely hétköznapi emberi viselkedések ingerlik leginkább a kutyákat, és hogyan kerüld el a felesleges konfliktusokat velük.
Sok gazdi látja, hogy kedvence ásít simogatás közben. Unalom vagy stressz okozza? Tudd meg, mit jelent valójában az ásítás!
A hüllők a többi háziállathoz képest sokkal "igénytelenebbek", kevesebb törődést igényelnek. Egy megfelelő kondícióban levő leopárdgekkó minden gond nélkül elvisel 2 hét koplalást, megfelelő vízellátás és tartási körülmények mellet (hőmérséklet, stb.). Ennek ellenére nem ez a legideálisabb megoldás. Nincs semmi biztosíték ugyanis, hogy nem alakul ki a távollét alatt semmilyen váratlan esemény (pl. áramszünet, különféle terráriumtechnikai meghibásodás, betegség). Ilyen esetben a két hét alatt bármi megtörténhet. Mindenképp érdemes pár naponta valakinek ránézni, ha ez megoldható.
Valószínűleg egy tályog okozza a bajt, ami feltört. A hyperol és a gentamicin kenőcs jó szerek, nem kell aggódni, hogy lenyalja a macska.
Számtalan oka lehet az étvágytalanságnak, amit látatlanban nem lehet egyértelműen megmondani. Különféle tartástechnológiai hiányosságok, mint a nem megfelelő hőmérséklet, páratartalom, megvilágítás, etetési elégtelenségek, ugyanúgy okozhatják mint szinte bármelyik betegség. Sokszor egyszerűen ún. szezonális étvágytalanság is előfordul, ami teljesen természetes jelenség (bár néha a tartási környezet megváltoztatásával ez is befolyásolható).
Valószínűleg nem vitaminhiány miatt rágja a ló a fát, hanem egyszerűen ez a szokása, sok ilyen ló van. Ha túllép egy mértéket e tekintetben, akkor ez a "rossz szokások" közé sorolható, az egyik leggyakoribb rossz szokás egyébként. Az esetleges hiányokat természetesen lehet ellenőrizni, ha megkéri állatorvosát, vért vesz a lovából, és a labor elvégzi a megfelelő vizsgálatokat.
Fajtától, egyedtől és a ketrec méretétől is függ, hogy több papagáj pár békésen megfér-e egymással. Amennyiben rendszeres torzsalkodás van a madarak közt, akkor érdemes őket szétválasztani, mielőtt nagyobb baj lenne.