7156. Kell-e félnünk a tőrösdarazsaktól?
A tőrösdarazsak az emberekre, a háziállatokra nem veszélyesek, irtásuk felesleges és törvénytelen - hívta fel figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesült (MME)
A tőrösdarazsak az emberekre, a háziállatokra nem veszélyesek, irtásuk felesleges és törvénytelen - hívta fel figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesült (MME)
Szigorodhatnak az állatvédelmi tárgyú jogszabályok Tuzson Bence igazságügyi miniszter és Ovádi Péter állatvédelemért felelős kormánybiztos közös törvényjavaslatának értelmében az állatok fokozottabb védelme érdekében.
Magyarországon a kullancsveszély az egész ország területén jelen van, de bizonyos régiókban és környezetekben nagyobb a kockázat, főként a következők miatt: erdőségek, magas páratartalom, dús aljnövényzet és az emberi vagy állati forgalom gyakorisága.
Ha családi házban vagy egy olyan lakásban élünk, amihez egy szabadtéri terület is tartozik, akkor annak számos pozitívuma lehet. Például szervezhetünk kerti partit nyáron, amire meghívhatjuk a barátainkat, ismerőseinket.
Ha valaki jogtalanul elvesz valaki mástól idegen dolgot, az a törvény szerint lopásnak minősül. Három dolognak kell ehhez egyidejűleg érvényesülnie – a dolog idegen, ingó és értékkel bíró legyen.
Kedves Állatbarát! Ha a nyulak mixomatózissal fertőzöttek, akkor ez bejelentési kötelezettség alá tartozik, ezért állatorvoshoz kell fordulnia. A kór nem kezelhető. Mindenképpen meg kell mutatni orvosnak. Üdvözlettel: dr. Varga József
Az első, ha ezidáig nem volt oltva, a fertőző macskabetegségek elleni kombinált oltás, majd a veszettség, ezenkívűl javasolhatom még a macskaleukózis és fertőző hashártyagyulladás elleni vakcinázást is. Táplálás ügyben pedig a vegyes étrendet javasolhatom (táp és otthoni felváltva, vegyesen).
Bőrgyógyászathoz értő állatorvost, állatorvosi rendelőt kell felkeresnie, ahol diagnosztizálni, gyógyítani tudják kedvence bőrbetegségét. Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kuzyakozmetika www.kisallatdoki.hu
Tudni kellene milyen szerrel lettek kezelve, mert pl a neocidol nem alkalmas macska kezelésre. Érzékenyen reagáltak a szerre, idővel a tünetek csökkenek, B vitaminnal enyhíthető az állapotuk
Tisztelt Kérdező! A kép eléggé életlen, nehezen kivehető bármi is.Vagy kérnék további képeket/adatokat, vagy lakókörnyezetében keressen fel egy állatorvost.