7161. 5 játék, ami boldoggá teszi a kölyökkutyád
Ezekkel a játékokkal nem csak jól szórakoztok, de fejleszted a kölyök figyelmét, engedelmességét és szociális készségeit – a tanulás és a kötődés garantált.
Ezekkel a játékokkal nem csak jól szórakoztok, de fejleszted a kölyök figyelmét, engedelmességét és szociális készségeit – a tanulás és a kötődés garantált.
A cocker spánielhez jól illenek barátságos, játékos vagy elegáns hangzású nevek, hiszen ez egy kedves, energikus és hűséges fajta.
Ma már nem csak aranyos, ha egy kutya ruhát visel. A megfelelő öltözet a házikedvenc kényelmét és egészségét is szolgálja - hangsúlyozza Szentirmai Márta Szilvia, a Brizlo márka tervezője.
Romániában a 2026-27-es tanévtől kezdőden egy állatokról szóló választható tantárgyat vezethetnek be az átalános iskolákban, amelyben arra tanítanák a gyerekeket, hogy felelősen, empátiával és tisztelettel viszonyuljanak a környezetükben élő házi- és vadállatokhoz.
A halak rajokban való mozgását segít megfejteni a németországi Konstanzi Egyetem Kollektív Viselkedés Kiválósági Klaszter és a Max Planck Állatviselkedéstani Intézet (MPI-AB) kutatóinak vezetésével készült, az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) és a Massachusetts Institute of Technology (MIT) munkatársainak közreműködésével megvalósult kutatás.
A korai ivartalanítás következményei kérdésében megoszlik a szakma véleménye. Én az első tüzelés előtti ivartalanítást ellenzők táborába tartozom. Véleményem szerint hajlamosabb az ilyen állat az elhízásra, hüvelygyulladásra és vizeletvisszatartási zavarok kialakulására. Utóbbi főleg nagytestű kutyákon jelentkezik gyakran. Bár igaz, hogy ez a jelenség bármilyen életkorban történő ivartalanítás után előfordulhat. Viselkedésében valóban több gyerekes vonás marad, de ez nem függ az ivartalanítás idejétől.
Ha semmilyen tünete nincs az állatkának, akkor nem valószínű, hogy elkapott valamit. Egyébként vigyázni kell rájuk, mikor betegeskedünk, mert az emberi influenza bakteriális szövődményeit könnyen elkaphatják, aminek súlyos következményei lehetnek... Degukat nem szükséges oltatni, nem tudok nekik való oltásról.
Valamilyen szinten biztos észrevehető lesz, hogy kutyát tartanak a lakásban, ez szerintem elkerülhetetlen. De gondolom, egy pár hónapos kiskutyát még egy külföldi kislány is könnyen tolerál majd. Egyébként kapható állatpatikákban Deofil nevű "szagtalanító" tabletta és különféle samponokkal és spray-kel is lehet ápolni a kutyust, persze ezeket azért módjával szabad csak alkalmazni. Kíméletes kefélést nyugodtan lehet rendszeresíteni, ettől baja nem lehet. A szőrének megfelelő samponokat (balzsamokat, hintőporokat, stb.) viszont a legjobb lenne személyesen megkonzultálni egy kutyakozmetikussal, akihez járni fognak.
Nagyon nehéz a kisbárányokat cumival felnevelni, főleg ennyit. De úgy vélem, hogy a nehezén túlvannak, pontosabban túl lennének ennyi idős korukra. Ilyen korú bárányokat már báránytáppal is fel lehet nevelni. Ami hiányzik az az, hogy a kisbárányokat/gidákat néhány hetes korban (10-14 napos kor előtt) szelén- és vaskészítményekkel kell kezelni, mert általában ezekből saját készletük hiányos és a takarmányban sincs a fejlődésükhöz elegendő mennyiség. Ezeket a készítményeket az állatorvosától kérheti és ő injekció formájában adja be az állatoknak. Ilyenkor célszerű A-, D-, E-vitamin tartalmú injekciót is beadni. Mindezekre azért van szükség, mert a legtöbb elhullást a kiskori hiánybetegségek miatti ellenállóképesség-csökkenés idézi elő. Sok sikert a felnevelésükhöz!
Szerintem a parkettától nem lenne szabad "elkopni" a szőrének. Inkább valamiféle bőrbetegségre gyanakszom - így látatlanban. Ez lehet gombásság, valamiféle parazitózis (rühösség?), esetleg más bőrbetegség. Érdemes lenne azért megmutatni állatorvosnak.