7161. Hogyan tanítsuk meg lépcsőzni a kutyát?
A lépcsőn való közlekedés megtanítása segít abban, hogy a kutyád magabiztosan mozogjon otthon és a nyilvános helyeken is. Lépésről lépésre bemutatjuk a módszert.
A lépcsőn való közlekedés megtanítása segít abban, hogy a kutyád magabiztosan mozogjon otthon és a nyilvános helyeken is. Lépésről lépésre bemutatjuk a módszert.
Fedezd fel a leggyakoribb testbeszéd-jeleket, és tanuld meg pontosan olvasni kutyád hangulatát és szándékait.
A nyakörv könnyen megragadhat kerítésben vagy bútorok között, és fulladást okozhat. Összegyűjtöttünk egyszerű, de életmentő tippeket a megelőzéshez.
Ezekkel a tippekkel elkerülheted a leggyakoribb kutyakiképzési hibákat, és következetesen, örömmel taníthatod a kedvencedet.
Ezekkel a játékokkal nem csak jól szórakoztok, de fejleszted a kölyök figyelmét, engedelmességét és szociális készségeit – a tanulás és a kötődés garantált.
A kép alapján lehet mechanikai sérülés, vitaminhiány, de gombás fertőzés is. Érdemes lenne felkeresni a helyi állatorvost a pontos diagnózis és célzott kezelés végett.
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt tünetekkel járó gerincsérv esetén csak abban az esetben várható javulás, ha a gerincvelő sérülése még nem visszafordíthatatlan. Sajnos ez a fajta elváltozás idős németjuhász kutyáknál elég gyakori. A következő homeopátiás szerek keverékét tudom ajánlani: Nux vomica D6, Symphytum D4, Rhus toxicodendron D12, Calcium fluoratum D12. Ezen szerek mindegyikéből adjon a kutyusnak naponta 3 alkalommal - a homeopátiás szerek beadására vonatkozó szabályok betartásával! Ezt folytassa 3 héten át. Ha ez idő alatt nem következik be javulás a kutyus állapotában, akkor valószínűleg a gerincvelőt visszafordíthatatlan károsodás érte. Ha további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos.
Üdvözlöm! A víz savanyításához patikában kapható aszkorbin savat, azaz C-vitamint javaslok. Ezt 10 g-os tasakokban lehet venni. A vitorláshal, ha huzamosabb ideig az aljzaton van, nem mozog és nem eszik, akkor ott biztosan baj van!
A levedlett régi tollak helyett újak nőnek, amik előbb tolltokban, vagyis viaszos hártyában fejlődnek ki, majd lepattogzanak a kifejlett tollról. ha huzamosabb ideig, hetekig nem válik le a hártya a tollról, akkor kézzel óvatos dörzsöléssel le lehet segíteni. Ha nagyon problémás a vedlés, úgy az esetleges vedlési problémákat okozhatja vitaminhiány, de az un. circovírus is.
Kedves Gazdi! Találgatások helyett csak arra tudjuk biztatni, hogy minél hamarabb vigye el az állatorvosához! A dudor lehet vérömleny, tályog, de akár daganat is...