7161. Miért ásít a kutyám, amikor simogatom?
Sok gazdi látja, hogy kedvence ásít simogatás közben. Unalom vagy stressz okozza? Tudd meg, mit jelent valójában az ásítás!
Sok gazdi látja, hogy kedvence ásít simogatás közben. Unalom vagy stressz okozza? Tudd meg, mit jelent valójában az ásítás!
A lépcsőn való közlekedés megtanítása segít abban, hogy a kutyád magabiztosan mozogjon otthon és a nyilvános helyeken is. Lépésről lépésre bemutatjuk a módszert.
Fedezd fel a leggyakoribb testbeszéd-jeleket, és tanuld meg pontosan olvasni kutyád hangulatát és szándékait.
A nyakörv könnyen megragadhat kerítésben vagy bútorok között, és fulladást okozhat. Összegyűjtöttünk egyszerű, de életmentő tippeket a megelőzéshez.
Ezekkel a tippekkel elkerülheted a leggyakoribb kutyakiképzési hibákat, és következetesen, örömmel taníthatod a kedvencedet.
A macskák is periodikusan 21 naponta tüzelnek, de a hüvelyváladék mennyisége nem számottevő. Azért nem látható, mert tisztálkodásuk közben letakarítják magukról. A ciklusok tavasszal és ősszel várhatók.
Biztos, hogy valamilyen betegség miatt borzolja a tollát és ücsörög a kalitka alján (sok betegség jár ilyen gubbasztásos tünetekkel)! Minél hamarabb állatorvoshoz kell vinni, hogy megvizsgálják és kezeljék, és ez alapján dönthető el az is, hogy fertőző jellegű-e a betegség.
Ne aggódjon, bizonyos mértékig a szezon és a családi jellemvonás is befolyásolja az ivarérést. Lehet, hogy tavaszra beindul az első. Ilyenkor nem sok mindent lehet vizsgálni, hiszen a szervek még nyugalomban vannak.
A kicsik szőrrágcsálása hiánybetegségre utalhat, ezért meg kellen próbálni még változatosabban etetni őket (pl. még túrót, joghurtot is lehetne adni) de még jobb, ha állatosboltban vesznek nekik vitamincseppeket és/vagy nyalósót illetve egyéb táplálékkiegészítőt. Meg kellene azért vizsgáltatni a szülőket is, hogy nincs-e valamilyen bőr-/szőrbetegségük (parazitás, gombás, hiánybetegség?), mert akkor velük is foglalkozni kell!
A macskák szezonálisan polioestrusos állatok, ez azt jelenti, hogy az ivarzási szezonban (januártól szeptemberig) egymás után következnek a tüzelések. Megközelítőleg egy tüzelés 8-9 napig tart, majd 2 hét szünet és újra indul. Az ivartalanítást már az első ivarzás után el lehet végeztetni.