7166. Kell-e félnünk a tőrösdarazsaktól?
A tőrösdarazsak az emberekre, a háziállatokra nem veszélyesek, irtásuk felesleges és törvénytelen - hívta fel figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesült (MME)
A tőrösdarazsak az emberekre, a háziállatokra nem veszélyesek, irtásuk felesleges és törvénytelen - hívta fel figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesült (MME)
Szigorodhatnak az állatvédelmi tárgyú jogszabályok Tuzson Bence igazságügyi miniszter és Ovádi Péter állatvédelemért felelős kormánybiztos közös törvényjavaslatának értelmében az állatok fokozottabb védelme érdekében.
Magyarországon a kullancsveszély az egész ország területén jelen van, de bizonyos régiókban és környezetekben nagyobb a kockázat, főként a következők miatt: erdőségek, magas páratartalom, dús aljnövényzet és az emberi vagy állati forgalom gyakorisága.
Ha családi házban vagy egy olyan lakásban élünk, amihez egy szabadtéri terület is tartozik, akkor annak számos pozitívuma lehet. Például szervezhetünk kerti partit nyáron, amire meghívhatjuk a barátainkat, ismerőseinket.
Ha valaki jogtalanul elvesz valaki mástól idegen dolgot, az a törvény szerint lopásnak minősül. Három dolognak kell ehhez egyidejűleg érvényesülnie – a dolog idegen, ingó és értékkel bíró legyen.
Ami a sebet illeti, a lábvégen, gallér nélkül valóban nehezebb a sebgyógyulás, de meg fog gyógyulni, ne aggódjon. A betadin jó választás, érdemes mindig etetés, vagy séta, játék előtt alkalmazni, hogy eltereljék róla a kutya figyelmét, így nem nyalja le azonnal. Ami a szalagszakadást illeti, nem teljesen világos, hogy melyik szalag sérüléséről van szó, de a hátsó láb miatt feltételezem, hogy a térdízületben található keresztező szalag szakadására vonatkozik a gyanú. Talán valóban érdemes megvárni a lábvég teljes gyógyulását, hogy a sántaság marad-e. Amennyiben az ún. fióktünet kiváltásával keresztező szalag szakadás állapítható meg, az valóban nem gyógyul magától, és javasolt a probléma sebészi megoldása.
A tüzelés az oka, úgyhogy feltétlen az ivartalanítást javasolnám. Ivarzás még eltarthat, és ez idő alatt nem végezhető el a műtét, tehát két lehetőség marad: megvárják a tüzelés végét, és akkor, vagy pedig gyógyszeresen elnyomják, és azután ivartalaníttatják.
A papagájok minimális helyszükségletét az határozza meg, hogy kiterjesztett szárnnyal pár csapást meg tudjon tenni a két ülőrúd között. Ez egy barátpapagáj esetében kb. 40cm-es kalitszélesség és kb. 60cm-es hosszúság. A kalitmagasságnak kisebb a jelentősége, a kis alapterületű, de magas ketrecek alkalmatlanok a papagájtartásra. Tenyésztő elérhetőségét inkább magánlevelezésben kérdezze meg, óvakodjon az önmagukat "tömjénező", interneten "nyomuló" viszonteladóktól.
A teknős párzószervét láthatta. Csak akkor kell vele állatorvoshoz fordulni, ha előesik, és a teknős nem tudja visszahúzni.
Kedves yotsee! A korai és késői ivartalanítás mellett is szólnak érvek és ellenérvek. Sok kérdés érkezett már hozzánk e témában, a linkekre kattintva olvashatja a szakértői véleményeket. Üdvözlettel, Dr. Háziállat