7171. Hiúzokat fogadott örökbe a Honvédelmi Minisztérium
A Honvédelmi Minisztérium jelképesen örökbe fogadta a Budakeszi Vadaspark két hiúzát, Csabit és Ritát.
A Honvédelmi Minisztérium jelképesen örökbe fogadta a Budakeszi Vadaspark két hiúzát, Csabit és Ritát.
A tőrösdarazsak az emberekre, a háziállatokra nem veszélyesek, irtásuk felesleges és törvénytelen - hívta fel figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesült (MME)
Szigorodhatnak az állatvédelmi tárgyú jogszabályok Tuzson Bence igazságügyi miniszter és Ovádi Péter állatvédelemért felelős kormánybiztos közös törvényjavaslatának értelmében az állatok fokozottabb védelme érdekében.
Magyarországon a kullancsveszély az egész ország területén jelen van, de bizonyos régiókban és környezetekben nagyobb a kockázat, főként a következők miatt: erdőségek, magas páratartalom, dús aljnövényzet és az emberi vagy állati forgalom gyakorisága.
Ha családi házban vagy egy olyan lakásban élünk, amihez egy szabadtéri terület is tartozik, akkor annak számos pozitívuma lehet. Például szervezhetünk kerti partit nyáron, amire meghívhatjuk a barátainkat, ismerőseinket.
Üdvözlöm, Ezt így utólag igen nehéz megmondani. Látni kéne a teknőst, esetleg szóba kerül a boncolás is... enélkül nehéz sajnos bármit is mondani... Üdv-Éva
Kedves Anna, az oldalunkon talál erről a témáról cikkeket, szemezgethet belőle, de kérem forrásként jelöljön meg minket. üdvözlettelCsonka Viola
Tényleg elég hosszú az út, de még fiatalok, az idősebbek bírják kevésbé.Utazáskor ajánlatos 3-4 óránként mozgatni, itatni/etetni, játszani velük és ürítésre lehetőséget adni nekik.Az esetleges utazási stressz enyhítésére is és az esetleges utazás közbeni tünetek enyhítésére is jól használható Bach-virág és/vagy homeopatikus készítmények vannak.Az új környezetbe történő beilleszkedést Bach-virágterápiával szintén jól lehet támogatni. - Esetleg ezeken a címeken érdeklődhet a légi szállítást illetően, ha nem az autó mellett dönt: www.airmaxcargo.comwww.flyvokurka.comwww.petshipping.comwww.vip.aerowww.petair.de Állatútlevélre szerintem szükség lesz és oltások igazolására is, maiket eddig már megkaphattak. Erről több infót ebben a cikkben talál: http://www.haziallat.hu/haziallat-tv/a-gazdinal/allatutlevel-pet-passport-mikrochip/2019/
A mostani meleg időben lehet egy kisebb hőguta ami tántorgást okozhat, de néha a tejjel ürülő kalcium hiánya is jelentkezhet hasonló tünetekkel. Ha a tántorgás nem szűnik akkor javaslom a szakértő vizsgálatot.
Kedves Csenge, hasonló kérdésre ment korábban válaszunk, itt találja: http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/kutya/kutya-parzo-mozdulatokat-vegez-a-labamon/14001/