7171. Kell-e félnünk a tőrösdarazsaktól?
A tőrösdarazsak az emberekre, a háziállatokra nem veszélyesek, irtásuk felesleges és törvénytelen - hívta fel figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesült (MME)
A tőrösdarazsak az emberekre, a háziállatokra nem veszélyesek, irtásuk felesleges és törvénytelen - hívta fel figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesült (MME)
Szigorodhatnak az állatvédelmi tárgyú jogszabályok Tuzson Bence igazságügyi miniszter és Ovádi Péter állatvédelemért felelős kormánybiztos közös törvényjavaslatának értelmében az állatok fokozottabb védelme érdekében.
Magyarországon a kullancsveszély az egész ország területén jelen van, de bizonyos régiókban és környezetekben nagyobb a kockázat, főként a következők miatt: erdőségek, magas páratartalom, dús aljnövényzet és az emberi vagy állati forgalom gyakorisága.
Ha családi házban vagy egy olyan lakásban élünk, amihez egy szabadtéri terület is tartozik, akkor annak számos pozitívuma lehet. Például szervezhetünk kerti partit nyáron, amire meghívhatjuk a barátainkat, ismerőseinket.
Ha valaki jogtalanul elvesz valaki mástól idegen dolgot, az a törvény szerint lopásnak minősül. Három dolognak kell ehhez egyidejűleg érvényesülnie – a dolog idegen, ingó és értékkel bíró legyen.
A válaszom a kérdésre rövid: nem tudom! Ez egy rendkívül speciális panasz, ami okának kiderítése nem lesz egyszerű. És még az sem biztos, hogy ebben egy állatorvos segítsége kell(het).
Nem, nincs semmi baj, ez a két dudor a kutya természetes "alkatrésze". Nemi izgalom hatására duzzadnak meg ezek a mirigyek.
Üdvözlöm! Nem szerencsés dolog interneten "tippelgetni", így nem is tennék ilyet, viszont javaslom beszéljen állatorvosával a vizsgálatot illetően. A leírt tünetek uyganis sok mindenre, így például emésztőszervi megbetegedésre, a hasnyálmirigy vagy a hashártya érintettségére is utalhatnak. A kutya azonnali, alapos kivizsgálását javaslom.
Ha ez az elváltozás többször vagy folyamatosan előfordul, javaslom hogy vizsgáltassa meg állatorvossal. Az is lehet hogy ezek a tünetek csak átmenetiek voltak és maguktól megszűnnek.
Kedves Gazdi! Ritka esetekben előfordul, hogy a gyógyulás ilyen sokáig elhúzódik de mindenképpen érdemes felkeresni a műtétet végző állatorvost kontrollvizsgálat céljából. Amennyiben mindent rendben talál, fizioterápiával lehet a fájdalmat csillapítani és a helyes végtaghasználatot elősegíteni. Fizioterápiával foglalkozó szakemberek elérhetőségét itt találja: http://www.kisallatfizio.hu/index.php?o=fizioterapeutak Üdvözlettel: Rostás Luca kutya-fizioterapeuta