7171. Hiúzokat fogadott örökbe a Honvédelmi Minisztérium
A Honvédelmi Minisztérium jelképesen örökbe fogadta a Budakeszi Vadaspark két hiúzát, Csabit és Ritát.
A Honvédelmi Minisztérium jelképesen örökbe fogadta a Budakeszi Vadaspark két hiúzát, Csabit és Ritát.
A tőrösdarazsak az emberekre, a háziállatokra nem veszélyesek, irtásuk felesleges és törvénytelen - hívta fel figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesült (MME)
Szigorodhatnak az állatvédelmi tárgyú jogszabályok Tuzson Bence igazságügyi miniszter és Ovádi Péter állatvédelemért felelős kormánybiztos közös törvényjavaslatának értelmében az állatok fokozottabb védelme érdekében.
Magyarországon a kullancsveszély az egész ország területén jelen van, de bizonyos régiókban és környezetekben nagyobb a kockázat, főként a következők miatt: erdőségek, magas páratartalom, dús aljnövényzet és az emberi vagy állati forgalom gyakorisága.
Ha családi házban vagy egy olyan lakásban élünk, amihez egy szabadtéri terület is tartozik, akkor annak számos pozitívuma lehet. Például szervezhetünk kerti partit nyáron, amire meghívhatjuk a barátainkat, ismerőseinket.
A kutyával való játékhoz, neveléshez, foglalkozáshoz, sétához, kutyaiskolába járáshoz, ... ezen a fórumon sem tudok időt és energiát biztosítani a kedves gazdiknak.
Atkafertőzés okozhatja a vérzést (leváló elhalt hám alatt sérült bőrfelület) és a gyors csőrnövekedést is. A csőr visszavágása erősebb körömollóval, csipesszel mindkét irányból való metszéssel történhet a csőr közepén futó vérér megsértése nélkül. Mivel a csőrelnövés csak tünet lehet, így érdemes lenne állatorvost, vagy gyakorlott madarászt megkeresni a kezelés céljából, aki egyúttal elvégezheti a csőr visszavágást is.Az atkafertőzés lokálisan kezelhető paraffinolajjal, hosszútávú fertőzésmentességet biztosítanak az élősködők elleni spot on készítmények (pl. Ivermectin spot on light), valamint a környezet élősködőmentesítése(pl. piretrin tartalmú vegyszerek).
1./ Stafi ivartalanítása 2./ 2-3 hónap várakozási idő a hormonháztartás beállásáig 3./ összeszoktatás >>> http://www.4tappancs.hu/download/publ02.pdf
Az első kérdésre azt tudom válaszolni, hogy erről így látatlanban semmi érdemlegeset nem lehet mondani. Ezt a valamit ott a szemfog felett alaposan meg kell nézni, és csak utána lehet tovább gondolni a dolgot, hogy mi legyen, mi a további tennivaló. A második kérdés már sokkal bonyolultabb. Azt, hogy az adott ellátó hely mit vállal be az ott maradó állatokkal kapcsolatosan, ott helyben kell (illik) tisztázni. Erre általános előírás csak annyi van, hogy a feltételekről, ill. arról, hogy mit tudnak nyújtani, megfelelően tájékoztatni kell a tulajdonosokat. Ennek ismeretében a tulajdonos szabadon eldöntheti, hogy így is ott hagyja-e az állatát, vagy elviszi máshoz, vagy éppen haza viszi és otthon ápolja a műtét után. Olyan kórház vagy klinika azonban nem igen van az országban, ahol egész éjjel ülne valaki a beteg ketrece mellett és figyelné, hogy hogyan alakul az állapota. Miután a gyomorcsavarodás műtét után mindig az első nap a legkritikusabb, így a második éjszakára már bizonyára jobb reményekkel maradt a kutya felügyelet nélkül. Arra, hogy a meghirdetett ügyeleti telefont miért nem vették fel hosszú órákon át, a telefonszám "gazdáját" kell megkérdezni. Magánvéleményem, hogy a telefonhívást illik felvenni még akkor is, ha éppen nem tudunk tevőlegesen segíteni, legfeljebb jó tanácsokat adunk, vagy más hívható számot.
Kisállat-kereskedésekben, állatpatikákban kapható tollképződést serkentő vitaminkészítmény, a madarak előtt mindig legyen kalcium-foszfor alapú kiegészítő. Valószínű, hogy a madár tollhibáját cirkovírus okozta, amit a hullámospapagájok esetén francia vedlésnek neveztek el. Továbbtenyésztése semmiképpen nem ajánlható.